Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання, пов’язані із боротьбою з корупцією, реформуванням органів прокуратури та розслідуванням окремих кримінальних проваджень.
Генпрокурор Віктор Шокін (на знімку) поінформував представників американської сторони про стан розслідування корупційних правопорушень. Зокрема, було наголошено на тому, що цього року до кримінальної відповідальності вже притягнуто 15 працівників органів прокуратури.
Говорячи про стан реформування, Віктор Шокін зауважив, що в прокуратурі тривають докорінні зміни. «Результати цих змін будуть помітні вже найближчим часом», — запевнив очільник відомства. А також подякував послу США в Україні за підтримку, в тому числі й фінансову, яка передбачає виділення коштів на сприяння реформам та боротьбу з корупцією. Окрім того, він висловив пропозицію щодо створення спільної робочої групи із супроводження реформ. Мета її — надання об’єктивної оцінки стану реформування, використанню коштів і прозорості роботи прокуратури.
«Це сприятиме поліпшенню бізнес-клімату, зміцненню взаємовідносин між нашими країнами і співпраці у боротьбі з корупцією взагалі», — висловив переконання Генеральний прокурор України.
Учасники зустрічі також обговорили стан розслідування кримінального провадження стосовно колишніх працівників прокуратури Корнійця і Шапакіна. Віктор Шокін заявив, що цю справу необхідно направити до суду у якомога стислі строки. Посол США Джеффрі Пайєтт наголосив, що цю справу необхідно розслідувати без зовнішнього тиску та впливу, відповідно до принципів верховенства права, водночас із забезпеченням максимальної незалежності працівників, які її розслідують. Генеральний прокурор висловив пропозицію щодо залучення американських спеціалістів для вивчення, надання практичної допомоги та вироблення рекомендацій щодо розслідування кримінального провадження стосовно Шапакіна і Корнійця.
Віктор Шокін також поінформував іноземних гостей про перебіг розслідування справи щодо екс-високопосадовця режиму Януковича Миколи Злочевського, зокрема, про активізацію співробітництва з британською стороною у цьому напрямі.
Посол Сполучених Штатів Америки Джеффрі Пайєтт, своєю чергою, висловив вдячність за надану інформацію і наголосив на важливості боротьби з внутрішньою корупцією у ГПУ. Посол вкотре висловив своє бажання працювати з Генеральним прокурором Шокіним, щоб ГПУ стала лідером у боротьбі з корупцією. Він привітав особисте бажання Генпрокурора підтримувати зусилля, спрямовані на очищення ГПУ, та відзначив важливість нещодавнього затримання у Харкові двох прокурорів за одержання хабара. Посол Пайєтт наголосив на необхідності того, щоб офіс генерального інспектора, очолюваний В. Касько і Д. Сакварелідзе, мав можливість працювати над справами незалежно і без втручання, а також на важливості припинення захисту корумпованих прокурорів. Він підтвердив бажання Сполучених Штатів підтримувати побудову нової ГПУ, вільної від корупції і такої, що матиме довіру народу. «Ми розуміємо, наскільки складною і важливою є ваша робота, ми цінуємо її», — запевнив він.
Сторони подякували одна одній за конструктивну та плідну зустріч, домовившись про подальшу тісну співпрацю.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.