Нещодавно Президент України підписав закон, який дає змогу іноземцям і особам без громадянства проходити службу в ЗСУ. Також парламент у першому читанні прийняв закон про спрощення отримання українського громадянства для них. Як уже писав «Голос України» в серії публікацій на цю тему, для багатьох іноземців (росіян і білорусів), що захищають зі зброєю в руках суверенітет України, це питання безпеки й навіть життя. Відповідно до законів мирного часу, багатьом із них загрожує депортація, а на батьківщині — кримінальна відповідальність. У РФ і Білорусі добровольців-легіонерів уже взяли на олівець місцеві спецслужби... А тут вони продовжують отримувати від нашої міграційки листи «подяки» з вимогою покинути країну, за яку воюють.
— Для розв’язання цієї проблеми мною в співавторстві з Іваном Винником зареєстровано законопроект «Про введення мораторію на екстрадицію іноземних громадян, котрі брали й беруть участь в АТО (№3486 проект закону «Про встановлення мораторію на примусове повернення, видворення та екстрадицію іноземців та осіб без громадянства, які брали участь в антитерористичній операції чи забезпечували її проведення», — коментує народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони Дмитро Тимчук. — Суть законопроекту проста: заборонити екстрадицію й примусову висилку іноземних громадян, які прийшли на допомогу Україні у важкий для неї час. У проекті документа чітко розписано порядок роботи наших правоохоронних органів і судових інстанцій, коли вони отримують запит від іншої держави на видачу учасників АТО з числа громадян цих держав.
Цей мораторій не поширюватиметься на випадки, коли йдеться про важкі злочини, скоєні на території цих держав. Водночас виключаються «кримінальні справи» за участі цих громадян в АТО: адже той-таки російський Слідком здатен наклепати терикон кримінальних справ проти росіян, які беруть участь в антитерористичній операції на боці українських сил за «вбивства російських військовослужбовців» і бойовиків на Донбасі.
Сподіваюся, Верховна Рада не баритиметься із прийняттям цього законопроекту. Це той святий борг, який Україна зобов’язана віддати своїм захисникам із числа наших зарубіжних друзів.
День
154
На шляху до отримання українського громадянства іноземці-атошники потребують захисту від екстрадиції
154


Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1У чернівецькій міській поліклініці відкрили відділення амбулаторного гемодіалізу 1395
-
2День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни 247
-
3День сім’ї: цінність, яка тримає Україну 148
-
4Жителі Харківської області використали понад 2800 житлових сертифікатів 136
-
5День науки в Україні 107

