На півдні України просто навдивовижу вродили кісточкові. На Херсонщині від абрикосів гілки дерев просто вгинаються — їх стільки, що переробити врожай самотужки просто неможливо. Та й для родинних потреб такої неймовірної кількості плодів просто не треба. Тож власники дач та присадибних ділянок часто-густо запрошують до себе сусідів і знайомих, щоб ті безплатно зібрали собі по кілька відер соковитих фруктів та звільнили дерева від зайвого тягаря. А на вулицях обласного центру нині зовсім не рідкість побачити купи дозрілих абрикосів, які згнивають просто під деревами і взагалі нікого не цікавлять.
У великих садівничих господарствах схожа проблема з реалізацією розкішного врожаю. Так, під Херсоном комунальній агрофірмі «Білозерський», яка володіє 700 гектарами садів, ще на початку дозрівання персиків довелося знизити на них ціни — інакше все просто не продати. В обласному центрі нині їх реалізують по 12—13 гривень, і це дешевше, ніж торік, хоча виробничі витрати протягом цього часу помітно зросли. Щоправда, є й інша проблема: по смачнющі персики в сади кинулися й усі навколишні злодюжки. До того ж хтось із них задовольняється пригорщею фруктів, а хтось намагається тягнути мішками. Тому на додачу до власної служби безпеки доводиться наймати й працівників охоронних фірм для сторожування садів. Затриманих тут найзажерливіших злодіїв передають поліції. А тим, хто покаявся і готовий спокутувати вину, можуть навіть запропонувати роботу на збиранні врожаю, каже директор агрофірми Віталій Шишенко.
Херсонська область.
Агрополітика
103
103


Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
15 травня – Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю 235
-
2День піхоти України 221
-
3Підприємства Чернігівщини працюють над розвитком дуальної освіти 87
-
4Розглянуто законопроєкт про ратифікацію Угоди щодо створення Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови 63
-
5Парламент підтримав законопроєкт, спрямований на посилення захисту вимог працівників щодо виплати заборгованості із зарплати 41

