"Рада Безпеки повинна краще відображати глобальну реальність і враховувати географічне представництво. Ми не повинні підтримувати застарілий статус-кво. Натомість ми маємо виявити гнучкість для компромісу в ім'я відповідальності", - зокрема, сказала Томас-Грінфілд, наголосивши, що рф як постійний член Радбезу ООН завдала удару по самій основі статуту Організації. Вона порушила національний суверенітет і територіальну цілісність іншої країни, порушила права людини і розв'язала відкриту війну.
Тим часом у четвер відбулося вже третє цього тижня засідання Радбезу з української тематики. Вдруге за тиждень його проведення ініціювала рф, яка вимагала обговорення постачань західної зброї в Україну.
Під час засідання постійний представник Ірландії при ООН Фергал Місен закликав рф припинити використовувати майданчик ООН для дезінформаційної кампанії і поширювати брехню під час засідань. Він наголосив, що повномасштабне вторгнення росії жодним чином не змінить міжнародно визнані кордони України.
А постійна представниця Норвегії Мона Юль заявила, що міжнародній спільноті слід усіляко сприяти зусиллям України в повоєнній відбудові, аби мільйони біженців могли повернутися додому. «Розв'язана росією війна... руйнує оселі, школи та лікарні. Нам важливо підтримати зусилля України з відбудови, аби мільйони вимушених переселенців одного дня могли повернутися до своїх домівок», - сказала Юль, повідомляє «Укрінформ».
Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця порівняв нинішню боротьбу проти путіна зі спільним протистоянням союзників Гітлерові під час Другої світової війни. «Саме завдяки цій глобальній єдності, завдяки ленд-лізу, завдяки допомозі американського народу та інших союзників нам удалося перемогти Гітлера, - наголосив він. - Злодіяння путіна, як і раніше злодіяння Гітлера, потребують глобальної відповіді. Так було під час Другої світової війни. Так є і нині, й Україна та її союзники докладають усіх зусиль, щоб забезпечити таку відповідь», - сказав він.