До цього пакета разом з іншим озброєнням увійдуть переносні зенітно-ракетні комплекси та зенітні ракети, але вже не просто непридатні, а й «надстандартні».

ЗМІ уточнюють, що з такою ідеєю 7 грудня виступили лідер партії ГЄРБ і екс-прем’єр Бойко Борисов, керівник парламентської фракції Руху за права і свободи Делян Пєєвський, співголови партії «Продовжуємо зміни — Демократична Болгарія» Кирил Петков, який свого часу також очолював уряд і під час війни здійснив робочу поїздку в Україну, та Атанас Атанасов. Це була їхня своєрідна відповідь на ухвалу президента Болгарії Румена Радева накласти вето на рішення парламенту про передачу Києву застарілих бронемашин, які є на балансі МВС. Під час голосування на засіданні комісії за надання нового траншу допомоги Україні проголосувало 11 її членів. Проти були чотири депутати від проросійських партій.

У рішенні парламентської комісії з питань оборони цього разу пропонується передати Україні «несправні, вже непотрібні або надстандартні переносні зенітно-ракетні комплекси та зенітні ракети різних типів».

Міністра оборони зобов’язали визначити надлишкову кількість цієї зброї. Очікується, що її список буде готовий у січні чи лютому наступного року. Міністерство оборони поінформувало членів профільної комісії, що в Управлінні тилу вже є список несправної техніки, але тепер треба оцінити, скільки і яку можна буде передати ЗСУ. Якщо це рішення профільної комісії буде ухвалено парламентом, то уряд зобов’яжуть провести переговори з урядами країн НАТО про розміщення у Болгарії сучасних систем ППО та берегових протикорабельних ракетних комплексів для «зміцнення обороноздатності країни».

Ініціатори надання нового пакета військової допомоги Україні також запропонувати проводити в країні навчання до чотирьох українських піхотних чи механізованих рот на рік із загальною чисельністю у 160 військовослужбовців. Крім того, передбачається, що Міністерство оборони здійснить необхідні дії для приєднання та внесення вкладу (враховуючи можливості Болгарії) до коаліції країн щодо нарощування можливостей ВПС України і використання ними літаків F-16. У тому числі — для спільної підготовки пілотів та використання цих винищувачів для охорони повітряного простору Болгарії. 

У цьому контексті варто зазначити, що ВПС Болгарії ще не мають на озброєнні літаків F-16, і її пілотам також треба буде пройти курс навчання. Тому й пропонується організувати спільну підготовку болгарських і українських льотчиків, бо останні вже мають бойовий досвід протистояння російським загарбникам.