Це — Греція, Болгарія, Румунія і Угорщина. Вони розглянули питання про приєднання до нього Словаччини, Молдови та України. І схвалили їх прийняття до газової «вертикалі».

Наголошується, що участь у цьому проєкті дозволить Україні не тільки отримувати газ з грецького газового термінала в Александруполісі, а й стати транзитною країною на шляху палива з Румунії до Центральної Європи. Як і інші учасники «Вертикального газового коридору», вона отримає також необхідні послуги зі зберігання газу в своїх великих сховищах.

Грецько-болгарська компанія Gastrade, яка є оператором термінала в Александруполісі, повідомила, що її найближчою метою буде систематизування до липня цього року, що на рік раніше від запланованого терміну, актуальних даних про потужності на точках з’єднання національних газотранспортних систем. Потім з урахуванням попиту буде визначено, де й у яких масштабах доцільно провести розширення наявної інфраструктури.

Грецькі ЗМІ зазначають: якщо підсумувати всі газові потужності країни, то стає очевидним, що до 2027 року, коли в ЄС збираються остаточно відмовитися від російського газу, «Вертикальний газовий коридор» цілком може не лише гарантувати газопостачання на всьому Балканському півострові, а й забезпечити його до сусідніх країн — Угорщини, Словаччини, Австрії, Молдови та України. Тим більше, що в Греції на цих двох наявних газових терміналах зупинятися не збираються. У 2025 році плановано ввести в дію причали для регазифікаційних суден у Коринфі, Салоніках та Волосі. Й сумарна потужність цих п’яти терміналів становитиме 22,5 млрд кубометрів на рік, що в чотири з половиною рази перевищує річне споживання газу в Греції.