Нещодавно у газеті «Голос України» я оприлюднив звіт про роботу на окрузі, де розповів про реалізовані проєкти з будівництва, ремонту й реконструкції об’єктів комунальної власності у кожній громаді 202-го округу. Вдалося дієво підтримати медичну, освітню, культурну, спортивну галузі, а також напрацювати перспективний план розвитку територій на найближчий час.

Нині я звітую про свою волонтерську та законотворчу діяльність у час повномасштабної війни. Із самого початку військового вторгнення російської федерації на територію України я активно допомагаю захисникам та захисницям 202-го округу, закуповуючи військову амуніцію та індивідуальне спорядження, харчові продукти, засоби особистої гігієни та інше. На допомогу армії спрямовую власні кошти, а також заручаюся фінансовою підтримкою рідних, друзів, однодумців.

Підтримка Збройних Сил України

24 лютого 2022 року, коли ворог вдався до повномасштабного вторгнення на українську землю, багато хто не знав, що робити далі. А різні посадовці та можновладці втікали разом зі своїми сім’ями за кордон. Коли люди були у відчаї, солдати-прикордонники першими прийняли на себе удар ворога, я організував надання особистої допомоги Збройним Силам України, волонтерам та захисникам 202-го округу, яку можна знайти в соціальних мережах під назвою: #ШтабЗаремського.

У перші дні великої війни я першочергово спрямував зусилля на забезпечення потреб територіальної оборони найнеобхіднішим — бензином, дизельним пальним та мастилом для двигунів. Це дало військовим змогу забезпечити логістику та виконувати бойові завдання.

Одразу налагодив тісну співпрацю з волонтерами, активно допомагав людям, що добровільно пішли захищати нашу країну. Це і військова форма, балаклави, аптечки, бронежилети, монокуляри, прилади нічного бачення, розвантажувальні пояси та жилети, наколінники, налокітники, квадрокоптери, каремати, турнікети й інше. Через волонтерів 202-го округу передавав усе необхідне нашим захисникам та людям, що опинились у складних життєвих обставинах. Крім того, до місць проживання внутрішньо переміщених осіб доставляв продукти й односпальні ліжка, щоб створити необхідні умови комфорту для людей, що втікали від обстрілів.

Допомогу військовим надаю постійно у межах власних фінансових можливостей та запитів від захисників. Намагаюся підтримати кожного, хто до мене звертається. Якщо вдатися до фактів та цифр, то для Збройних Сил України купив понад 7 тонн дизельного пального, тонну бензину та майже 700 л мастила для двигунів. Особисто придбав та доправив на фронт три автомобілі, а також 14 разів долучився до зборів на закупівлю транспорту.

Окрім цього передав військовим 11 приладів нічного бачення, 17 тепловізорів, 47 квадрокоптерів, 21 комплект монокулярів, 6 комплектів професійних рацій та навушників, 23 генератори різної потужності, 80 павербанків, 280 тактичних ліхтарів, 70 буксирувальних тросів.

Також мені вдалося придбати для захисників 70 комплектів військової форми, 120 аптечок, 50 гемостатиків ChitoGauze XR PRO, 90 турнікетів, 55 розвантажувальних поясів, 20 розвантажувальних жилетів, 50 тактичних рюкзаків, 130 пар наколінників, 300 пар теплих рукавиць, 220 спальних мішків, 400 карематів, 820 дощових плащів, 83 пари тактичних рукавичок, 200 пар теплих шкарпеток, 2000 одноразових душів, 2000 термальних грілок для тіла.

Закупив на передову і 45 турбопічок, 80 портативних газових плиток, 1000 упаковок чаю та кави, 200 комплектів термосів та чашок, 150 портативних пальників, 150 залізних кружок для приготування їжі, 600 газових балончиків, а також велику кількість харчових продуктів та засобів особистої гігієни.

Допомога волонтерським осередкам та внутрішньо переміщеним особам

У час повномасштабної війни підтримую роботу волонтерських осередків, які діють у кожній громаді та селах 202-го округу. Зусилля цих людей спрямовані на допомогу Збройним Силам України та внутрішньо переміщеним особам.

За час війни я спрямував волонтерам кошти на придбання палива для 240 поїздок на передову. Закупив 2,5 тонни харчових продуктів для внутрішньо переміщених осіб, 12 мікрохвильових печей, 5 холодильників, 200 ліжок, 300 пакетів із набором їжі та необхідних речей.

Окрім цього, намагаюся максимально швидко відповідати на всі запити волонтерів. Без будь-якого обліку закуповую найрізноманітніші будівельні інструменти, цвяхи, молотки, лопати, бензопили, дрилі, зварювальні апарати, електроди, дошки, акумулятори, шини, маскувальні сітки, мастило для зброї, ліки та багато інших речей.

Я постійно навідуюся до волонтерських осередків, а також проводжу спільні зустрічі з волонтерами Вижниччини, Кіцманщини, Путильщини та Сторожинеччини. Один із таких з’їздів відбувся у селищі Берегомет Вижницького району. Під час кожної зустрічі надаю допомогу у вигляді палива та військової амуніції, а також інших необхідних речей за індивідуальною потребою волонтерів.

Щоразу відзначаю неоціненну допомогу волонтерів у боротьбі з ворогом та дякую за їхню працю, нагороджую грамотами народного депутата України. У такий спосіб я підкреслюю свою повагу та гідне ставлення до волонтерів, які стоять у строю цілодобово, щоб підтримувати Збройні Сили України.

Попереду ще багато викликів, адже війна триває... Багато запитів, на жаль, не в змозі задовольнити. Адже допомагаю виключно з власної заробітної плати та завдяки підтримці друзів, родичів, знайомих. Звісно, це маленький внесок у нашу Перемогу. І я його з гордістю роблю завжди, коли є така можливість. І якщо свій внесок буде робити кожен, то ми обов’язково переможемо ворога вже найближчим часом. Я свято вірю в це!

Про роботу у Верховній Раді України та важливі законотворчі ініціативи

Одним із важливих аспектів у моїй щоденній роботі в українському Парламенті є відстоювання інтересів жителів 202-го виборчого округу. Як член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету беру участь у процесах збільшення видатків на оборону країни та інших суспільно важливих процесах, що відіграють ключову роль у захисті нашої країни.

На засіданнях Верховної Ради України під час дії правового режиму воєнного стану приймаються важливі рішення для нашої економіки та армії. Визначається шлях України як незалежної та процвітаючої європейської держави. Приймаються євроінтеграційні законопроєкти, що наближають нас до європейського суспільства, частиною якого ми всі так хочемо стати з самого початку проголошення незалежності України.

Ситуація в країні є досить складною, адже триває війна. Інколи потрібно приймати складні рішення. На жаль, і такі, що не сприймаються українським суспільством. Але головна мета сьогодні — збереження нашої державності.

Також я, як народний обранець, подав чимало депутатських звернень, пов’язаних із вирішенням низки питань щодо військових та членів їхніх сімей, надання їм соціальних пільг, безплатного розмитнення авто, збільшення розміру матеріального забезпечення, належного проходження військово-лікарських комісій, мобілізації, демобілізації, гідного лікування та відпочинку, забезпечення дровами для опалення житлових будинків, реабілітації поранених та лікування на європейському рівні (в тому числі у клініках за кордоном), проведення заходів із вручення повісток згідно з Конституцією України та законами України, бронювання працівників важливих галузей економіки та надання більших можливостей для підприємців, реабілітації, надання морально-психологічної та іншої підтримки з боку держави для військових тощо. Це надзвичайно важливі питання, адже кожен воїн, пожертвувавши своїм побутом і звичним способом життя, залишивши родину, — пішов боронити й захищати нашу країну від ворога. І ми повинні надати їм гідну шану й намагатись вирішити проблемні питання, які їх турбують. Загалом я подав 1538 депутатських звернень та 140 депутатських запитів.

Важливим напрямом моєї роботи є законотворчість. За весь період роботи подав 100 законопроєктів, спрямованих на покращення економіки та життя українців.

Однак із початком війни суспільні потреби значно змінилися та інтегрувались до сучасних реалій. Нині важливими питаннями є забезпечення Збройних Сил України (гідне фінансування та матеріально-технічне забезпечення), підтримка волонтерів (надання низки пільг, страхування життя та здоров’я), боротьба з корупцією (збільшення повноважень антикорупційних органів та нові механізми роботи), безплатне розмитнення авто для військових та волонтерів (для тих осіб, що захищають нашу країну та доставляють гуманітарну допомогу на передову, додаткові пільги для військовослужбовців та членів їхніх сімей (соціальні, трудові, побутові — забезпечення дровами, пільги на оплату комунальних послуг, безплатне навчання та харчування дітей), відповідальність за розкрадання гуманітарної допомоги (щодо внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо прирівняння розкрадання гуманітарної допомоги у воєнний час до державної зради з конфіскацією майна у осіб, причетних до такого розкрадання), суворий контроль за використання бюджетних коштів тощо.

З усіх вище перелічених питань подав відповідні законопроєкти. Нині вони розглядаються в профільних комітетах Верховної Ради України. Після їхнього розгляду, відповідно до Регламенту роботи Верховної Ради України, вони будуть включені в порядок денний сесій та винесені на голосування.

Щодо питань ведення воєнних дій, мобілізації: рішення приймають лише військові керівники

Вкотре хочу наголосити, що багато людей звертаються з різною інформацією щодо тих чи інших ситуацій, пов’язаних з війною. У 99,9 відсотка звернень за них відповідає військове керівництво, яке керує всіма військовими процесами. В роботу втручатись не можу і не допущений до цих військових процесів, але про такі звернення наголошую і передаю інформацію як депутат з округу та допомагаю чим можу людям сам.

Інформую, що спрямував відповідні депутатські звернення на основі звернень громадян щодо:

- призову на військову службу в цілому;

- належного забезпечення військовослужбовців амуніцією та зброєю; ситуацій, які виникають під час воєнних дій та виконання бойових завдань; мобілізаційних питань у цілому;

- ситуацій, пов’язаних із військовозобов’язаними переселенцями з різних частин України, що проживають нині на територіях, де не ведуться бойові дії (вважаю, що потрібно також більше їх долучати до захисту держави та роботи в тилу); інших подібних ситуацій.

Увага: триває інформаційна війна!

Також інформую про те, що бували випадки, коли ситуації не відповідали дійсності, а були «інформаційними вкидами», дезінформацією, щоб послабити моральний і психологічний стан військових, посіяти паніку та страх серед людей. Тому закликаю всіх: перед тим, як поширювати непідтверджену інформацію з незрозумілих ресурсів, перевіряйте її. Є багато свідчень, з якими люди звертаються, а я не можу їх перевірити. Тому звернувся з пропозицією, що потрібно налагодити інформаційне поле для родичів військових. Це дасть змогу зняти соціальне напруження та перевіряти правдивість наявних фактів й інформації. Бо багато людей поширюють на емоційному фоні ворожі інформаційні приводи. Війна інформації сьогодні також стала одним із найнебезпечніших видів зброї. Тому будьмо пильними та не дозволяймо маніпулювати своїми емоціями і почуттями.

Зустрічі з воїнами на фронтових територіях

За час своєї діяльності я багато разів особисто зустрічався з військовослужбовцями безпосередньо в прифронтових зонах, щоб передати їм необхідне обладнання та подякувати за службу. Одна із зустрічей відбулася на Донеччині з воїнами 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади. Тут я навідався до підрозділів, де служать захисники з 202-го округу. Особисто передав оборонцям автомобіль, військову амуніцію та вручив пам’ятні нагороди.

До 2014 року Донецьк та область вважалися серцем української промисловості із багатим культурним життям, динамічним бізнесом та розвиненою інфраструктурою. Тут відбувався найпрестижніший фестиваль української поп-музики «Червона рута». Тут розташовані відомі усьому світу «Донбас Арена» — спортивний стадіон, який збирав 300 тисяч учасників з різних країн на чемпіонатах Європи з футболу, знаменитий льодовий комплекс «Альтаїр», Донецький національний університет, славнозвісний готель «Донбас Палас». А ще міжнародний аеропорт, що став полем запеклої битви і був повністю зруйнований, а його захисників називають «кіборгами», адже воїни тримали оборону 242 дні до цілковитого руйнування території. Вже дев’ять років регіон занепадає, багато людей покинули рідні домівки...

Але українці продовжують відстоювати власну територію, боротися до Перемоги і повного визволення усіх земель України від ворога. Саме тому для мене важливо постійно підтримувати воїнів ЗСУ, допомагати волонтерам та бути поруч із рідними військовослужбовців, сприяти розвитку територій 202-го округу.

Просто зараз на Донеччині тривають запеклі бої, щоб синьо-жовтий прапор знову замайорів над регіоном. Я впевнений, що це відбудеться, як і впевнений у рішучості кожного воїна. Я з честю потиснув руку кожному захиснику, подякував за мужність і стійкість, вручив пам’ятні нагороди і передав високопрохідний автомобіль, амуніцію, спорядження, інші потрібні речі.

До поїздки готувався ретельно, намагався виконати кожен запит наших захисників. Повнопривідний автомобіль, який пройшов додаткове сервісне обслуговування, завантажили необхідними речами.

Передусім — це тепловізор, квадрокоптер DJI Mini 2 та монітор Nvectech 10,1 HD із вбудованою батареєю до 8 годин, що спеціально розроблений для тепловізорів Patriot для ведення спостереження без використання джерел живлення. У ньому є інтерфейс українською мовою, налаштування контрастності, яскравості, параметрів екрану.

Потурбувався і про наявність інших «пташок». Це квадрокоптер тренувальний S89FPV-PRO 4K із камерою, Wi-Fi та окулярами. Час його польоту до 20 хвилин у радіусі до 150 метрів. Ще п’ять квадрокоптерів тренувальних з камерою E 99 Pro 2 4К FPV й двома акумуляторами. Їхня дальність польоту сягає до 100 метрів, а час перебування у повітрі — протягом 30 хвилин. І сьомий тренувальний квадрокоптер Phantom D5H з Wi-Fi, камерою, BAN з подібними характеристиками. До засобів спостереження взяли бінокль Konus Konusarmy.

Окремим блоком скомплектовано господарський реманент. Це три бензинові генератори, лебідка, електропила, 4050 штук гладких цвяхів у барабані Makita F-31317 для пневмопістолетів, кувалду, набір інструментів, буксирувальний трос, саперні лопатки, дриль ударна.

До гігієнічного набору включено сухий душ (50 штук), десять спальних мішків, беруші для сну (від гучних звуків), 100 хімічних грілок для тіла TakeHOT (котрі забезпечують до 12 годин тепла) та 10 турнікетів. Також закупив 40 пар теплих шкарпеток, шапки тактичні під шолом, зимові рукавиці, туристичні сидіння, дощовики, каремати, футболки ЗСУ, тактичні рукавички та інше.

Серед засобів маскування передбачено наявність костюму «кікімора» (Geely), маскувальну сітку «Степ» (10 м), армійський тактичний жилет Aokali Outdoor A54 Green, захисну тактичну стрічку та маскувальну сітку для авто. Придбано засоби для обігріву та приготування їжі. Це п’ять портативних газових плит та десять газових балончиків до них, десять портативних ліхтариків, термос, мініпіч, нагрівач, конфорка з твердим спиртом для кемпінгу (50 одиниць) та металеві кружки з карабінами.

Без перерв, відпусток чи вихідних — усі сили я віддаю Україні, як і кожен свідомий громадянин. Наше завдання — працювати і допомагати, щоб здобути велику Перемогу.
На передовій відвідав бійців 93-го батальйону територіальної оборони. Подякував військовослужбовцям, зокрема із Путильщини й Вижниччини, за мужність і захист України. Передав їм автомобіль і необхідну військову амуніцію: два генератори, квадрокоптер, 50 спальних мішків, тактичні рукавиці, компактні тактичні ліхтарики, дощовики, каремати, металеві кружки, 100 одноразових душів, портативні газові мініплити з пальниками, гемостатик ChitoGauze XR PRO, що призначений для тампонування ран та швидкої зупинки кровотеч.

Вирушивши з безпечного тилу, дорогою до військових розумієш, що війна — це чорний біль. Знищено цілі міста та села. Частина країни в суцільних руїнах: дороги, мости, будинки, лінії електропередачі, водогони, газові комунікації, родючі ниви, заводи — все розтрощено рашистами. Геноцид над мирним населенням та дітьми — поза межами свідомості. Це все вимагає покарання ворога на міжнародному трибуналі. Кати, ґвалтівники і вбивці мають відповісти за вчинене. Перемога у війні України — це Перемога всього вільного світу над російським злом, це мирне й незалежне майбутнє не лише України, а й усієї Європи.

Також відвідав захисників та захисниць з 202-го округу, які боронять нашу країну на Харківському напрямку. Під час поїздки передав нашим воїнам підсилений повнопривідний автомобіль УАЗ, «Старлінк», дрон-камікадзе, тепловізор, прилад нічного бачення Night Vision PVS-14 4х із кріпленнями на шолом, два генератори, бензопилу, дриль-шуруповерт, набір ключів, 12 упаковок мастила для зброї, моторне мастило 10w40, 10 спальних мішків, п’ять портативних газових плит, 10 ліхтариків, каву, чай, їжу швидкого приготування (супи, каші, пюре та інше), питну воду, 50 комплектів сухого душу, паперові рушники, 120 упаковок вологих серветок та інше.

Подякував українським воїнам за службу, захист нашої землі та родин. Вручив бійцям почесні відзнаки, а також отримав від них високу похвалу — прапор 14-ї окремої механізованої бригади.

Відвідав захисників та захисниць з 202-го округу, які боронять нашу країну на Оріхівському напрямку. Під час поїздки передав нашим воїнам два FPV-дрони-камікадзе, два генератори, дві бензопили, набір ключів, 10 портативних газових плит, «Старлінк», 10 ліхтариків, 50 наборів сухого душу, дві портативні пічки, 100 хімічних грілок для тіла TakeHOT, 100 газових балончиків, 60 спиртових пальників-розпалювачів «Мініпіч обігрівач МАМО», 200 пар хімічних грілок для тіла, рук, ніг Warm Touch Pad, 100 енергетичних батончиків, 10 термосів з нержавіючої сталі Zauberg з чохлом 350 мл, 5 термокухлів з нержавіючої сталі Zauberg з ручкою 380 мл, ліки від застуди та грипу «Колдрекс» (10 шт.), три коробки печива, каву, чай, їжу швидкого приготування, питну воду.

Під час зустрічі з військовими подякував кожному за службу, захист Батьківщини, честь і мужність та вручив почесні відзнаки. З гордістю отримав від наших воїнів прапор 65-ї окремої механізованої бригади.

Про законодавчу роботу

Окремо зупинюся на законотворчій діяльності та виконанні своїх прямих обов’язків як народного представника в українському Парламенті.

Ви знаєте, що у міжсесійний період я безупинно працюю на окрузі: зустрічаюся з людьми під час особистих прийомів громадян, навідуюся до колективів, перебуваю на постійному зв’язку з представниками місцевих органів державної влади та самоврядування. Аналізуючи стан справ у населених пунктах краю, я реєструю законопроєкти, подаю депутатські запити й звернення, щоб знайти шляхи вирішення кожного звернення від жителів 202-го виборчого округу. Цей шлях непростий, іноді довгий та виснажливий. Проте завдяки підтримці людей мені вдається вирішувати чимало завдань для округу на державному рівні.

Демобілізація

Сьогодні важливо почути наших військових та їхніх рідних. Війна виснажує. Люди, які стали на захист країни, мають право на демобілізацію. Тож у січні 2024 року спрямував депутатське звернення до Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України з пропозицією включити до законопроєкту про мобілізацію норму про демобілізацію військовослужбовців, що проходять службу за призовом по мобілізації під час дії воєнного стану, котра повинна проводитися через 18 місяців проходження такої служби.

Реабілітація військових

Подав проєкт закону № 8406 від 31 січня 2023 року про внесення зміни до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей» та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо забезпечення відповідних категорій осіб медичною допомогою та реабілітацією.

Йдеться про розроблення системи належного державного фінансування лікувальних центрів, котрі вже існують, та тих, що будуть з’являтися на території України та 202-го виборчого округу.
Мобілізаційні питання

Також спрямував чергові депутатські звернення, пов’язані з мобілізацією та проходженням військової служби, а саме:

- про проведення заходів з вручення повісток згідно з Конституцією України та законами України;

- про проходження медичних комісій та перевірку відповідності стану здоров’я громадян на наявність обмежень щодо проходження військової служби під час мобілізації;

- про військову, медичну, морально-психологічну підготовку;

- про матеріально-технічне забезпечення;

- про проведення ротації військовослужбовців;

- про реабілітацію, надання морально-психологічної та іншої підтримки з боку держави;

- про бронювання працівників важливих галузей економіки та надання більших можливостей для підприємців.

Зустрівся з воїнами, які лікуються на Буковині

Відвідав захисників України, які лікуються та проходять реабілітацію в КНП «Кіцманська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування». Продовжую дбати, щоб реабілітація, надання морально-психологічної та іншої підтримки з боку держави були забезпечені відповідними державними програмами з фінансуванням та закріплені в чинних законопроєктах. Про це неодноразово звітую. Зараз воїни все роблять для країни, а країна має все зробити для них!

Також відвідав захисників, які проходять реабілітацію в КНП ВМР «Вашківецька лікарня реабілітації та паліативної допомоги з поліклінічним відділенням». Поспілкувався з військовослужбовцями, подякував їм за подвиги перед Україною і вручив нагороди. Грамотами відзначив фахівців-реабілітологів. Зазначу, що у 2020 році лікарню у Вашківцях вдалося вберегти від закриття та істотно оновити її матеріально-технічний стан, а зараз там піклуються про поранених військових.

Безплатне розмитнення автомобілів

Ще 23 лютого 2023 року у Верховній Раді України я зареєстрував законопроєкт № 9058 про нульове розмитнення автівок для військових і волонтерів. Нині документ доопрацьовується в Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики та перебуває у черзі на розгляді.

Цей законопроєкт дасть змогу військовим, медикам співробітникам МВС та всім, хто забезпечує лінію фронту, а також волонтерам розмитнити одне авто у свою власність за 0%, тобто без мита, акцизу та ПДВ).

Привезти автомобіль під нульове розмитнення зможе будь-хто по довіреності. А от розмитнити можна буде по довіреності лише на військового, який не зможе продати це авто протягом трьох років.

Волонтери — важливі

Я неодноразово наголошую, що волонтерський рух у час війни — важливий, бо забезпечує військових багатьма потрібними речами у короткі терміни. Сьогодні волонтери — це рушійна сила суспільства. Вони здійснюють колосальну роботу — збирають гроші по всьому світу, везуть на передову все: від шкарпеток — до сучасних приладів, амуніції, знаходять необхідні ліки, плетуть маскувальні сітки, готують борщові набори та вареники тощо. Неможливо перерахувати все, що сьогодні роблять волонтери. І роблять це з відкритою душею та щирим серцем, жертвуючи усім: часом, грошима, часто здоров’ям і життям.

Дякую кожному з вас за турботу, небайдужість, розуміння, підтримку та надану матеріальну допомогу українським воїнам, особистий внесок у Перемогу та зміцнення Збройних Сил України! Сильні разом!

Водночас вважаю, що країна має допомагати й волонтерам. Тому спрямував відповідне депутатське звернення щодо надання волонтерам державної підтримки. Також щодо учасників бойових дій та волонтерів подав чотири нові законопроєкти:

- про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо соціальних пільг та соціальних гарантій для учасників бойових дій;

- про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо соціальних пільг та соціальних гарантій для учасників бойових дій;

- про внесення змін до Податкового кодексу України щодо соціальних пільг та соціальних гарантій для учасників бойових дій;

- про внесення змін до Закону України «Про волонтерську діяльність».

Про присвоєння звання «Герой України» всім полеглим захисникам

Спрямував депутатське звернення щодо присвоєння звання «Герой України» (посмертно) всім захисникам, які полягли, борючись за державу. Наш обов’язок — пам’ятати, якою ціною дається Перемога, пам’ятати імена всіх захисників, які віддали найдорожче — життя. Слава Героям України!

На жаль, усі аспекти діяльності важко охопити, але я спробував озвучити хоча б деякі з них, щоб продемонструвати, що народні депутати можуть працювати і працюють для людей. Допомагають війську всім, чим можуть. Завжди відкриті до діалогу та співпраці. З самого початку війни допомагав, допомагаю і буду допомагати нашим воїнам та робити все для наближення Перемоги. У цей нелегкий час переконаний, що кожен народний депутат має бути відданий інтересам України та підтримувати її народ.

Змінились часи, обставини та завдання, але немає такого дня, щоб я не дякував Збройним Силам України! Волонтерство є важливим елементом, але наша робота не йде в жодне порівняння з тим, через що щодня проходять хлопці та дівчата, які борються за нас та за нашу Державу! Дякую ЗСУ! Дякую також усім, хто підтримує: волонтерам та кожному, хто долучається допомогою. Сильні разом!

Віримо в Перемогу та працюємо заради цього 24/7.

Був, є і буду з людьми!

Максим Заремський, народний депутат України.