У своєму виступі Олександр Корнієнко висловив глибоку вдячність Литві за її неоціненну підтримку України, яка триває протягом багатьох років, зокрема в контексті гібридної війни, що ведеться росією проти України з 2014 року, включаючи військові, інформаційні, економічні та кібератаки.

Він наголосив на важливості двосторонньої співпраці, підкресливши, що Литва завжди була надійним партнером і важливим союзником України в боротьбі на міжнародній арені, зокрема в контексті дипломатичної підтримки України на міжнародних форумах, санкційної політики проти росії та підтримки європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Перший віцеспікер також підкреслив роль Литви як лідера у процесі регіональної співпраці, зазначивши, що її здатність об’єднувати Балтійсько-Скандинавські країни є надзвичайно важливою для України.

«Дякуємо країні та її народу за те, що Литва є одним з найактивніших союзників України в ЄС. Цінуємо зусилля Литви, спрямовані на розблокування відкриття першого переговорного кластера. Як член переговорної групи щодо вступу в ЄС, я запевняю, що Україна робить усі необхідні кроки», — сказав він.

У контексті європейської інтеграції Олександр Корнієнко звернув увагу на важливість реформування демократичних інституцій України, підкресливши необхідність удосконалення системи управління, забезпечення верховенства права та зміцнення таких інститутів, як судова система, парламентська демократія та місцеве самоврядування. Він наголосив, що для успішної інтеграції до ЄС Україні необхідно продовжувати реформи, зокрема щодо незалежності суддів, прозорості державних інститутів та боротьби з корупцією.

Олександр Корнієнко також зачепив тему безпеки, підкресливши важливість підтримки НАТО та розширення Альянсу на користь України. Він висловив сподівання на подальшу підтримку
України з боку міжнародних партнерів, зокрема через розширення НАТО та забезпечення безпеки в регіоні. Перший віцеспікер звернув увагу на значний прогрес України в оборонній галузі, за-значивши, що країна значно збільшила виробництво сучасної військової техніки, зокрема артилерійських систем та дронів. Перший віцеспікер підкреслив, що Україна готова поділитися своїм досвідом і продовжити співпрацю з Литвою в цих напрямах, зокрема в розробці нових технологій для забезпечення безпеки в Україні та Європі. «Ми високо цінуємо те, що наші країни поділяють однаковий підхід: без членства України в ЄС і НАТО бачення цілісної, вільної та мирної Європи залишиться неповним», — наголосив Олександр Корнієнко.

Перший заступник Голови Верховної Ради висловив вдячність за візит депутатів Сейму Литовської Республіки до українського Парламенту, підкресливши його значення для зміцнення міжпарламентських зв’язків між Україною та Литвою. Він зазначив, що ця зустріч є важливим кроком у напрямі поглиблення співпраці між двома країнами та сприяє прогресу в процесі європейської інтеграції України.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.