Угода зі США про корисні копалини, що надійшла на ратифікацію до Верховної Ради за поданням Уряду, — це наслідок величезної роботи української команди під лідерством Президента Володимира Зеленського, якій довелося дуже серйозно попрацювати й відстояти інтереси України. Документ створює фундамент для стратегічного партнерства зі США.

Про це заявив народний депутат, член депутатської фракції політичної партії «Слуга народу», заступник голови парламентського Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко.

«Той документ, що маємо нині, — зовсім не такий, як США пропонували початково. Тут немає боргу й визнається, що Україна добровільно відмовилася від третього за кількістю ядерного арсеналу у світі. Це важливо, бо це визнання Будапештського меморандуму й тих гарантій, які нам надавали зокрема й США. Також у документі йдеться про те, що Інвестиційний фонд відбудови США — Україна перші 10 років рефінансуватиме прибутки в українську інфраструктуру, економіку, підприємства. Ми в жодному разі не передаємо наші надра і підприємства США чи третім сторонам, це у жодний спосіб не заважає нашій євроінтеграції, а США зобов’язуються залучати треті країни, інвестиції в Україну», — зазначив політик.

За його словами, документ стосується не лише питання видобутку корисних копалин, а й створення доданої вартості в Україні.

«Сьогодні в нашій державі немає ні відповідних технологій, ні інвестицій, щоб якісно й екологічно розробляти надра, створювати додану вартість. Тому угода важлива в контексті повоєнної відбудови, нашого стратегічного партнерства зі США. Коли американські державні та приватні інвестиції у партнерстві з нашою державою і бізнесом працюватимуть тут, то, звичайно, це вже буде питання національних інтересів не лише України, а й Сполучених Штатів, а вони неодноразово доводили, що свої інвестиції та інтереси захищають. Тож це гарний фундамент для того, щоб ми розраховували на стратегічну безпекову політику США стосовно України у довгостроковій перспективі», — наголосив народний депутат.
Він додав, що після ратифікації документа Україна очікує на посилену підтримку як економічний партнер.

«Крім того, паралельно Україна продемонструвала, що ми прагнемо якнайшвидшого миру, роботи, щоб розвивати й відбудовувати державу, відновлювати економіку, працювати з копалинами. Але важливо, щоб мир був справедливий і тривалий. І угода про надра — це важливий крок у цьому напрямі», — підсумував парламентарій.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.