Україна на рівні і Президента Володимира Зеленського, і дипломатів, і парламентаріїв, які працюють у парламентських асамблеях чи напряму зі своїми колегами, говорить одним голосом про те, що територіальні поступки агресору — це не лише проблема України, а проблема руйнації усього світового порядку і міжнародного права. Натомість на агресора потрібно сильніше тиснути санкціями.

Про це заявила народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.

«Територіальні поступки агресору зруйнують увесь світовий порядок, міжнародне право, що встановилися після Другої світової війни та закріплені у статуті ООН. У такому випадку будуть порушені всі правила співіснування країн у світі, а це може призвести до таких наслідків, що ми станемо свідками загарбницьких воєн на всіх континентах», — зазначила парламентарій.

За її словами, потрібно постійно посилювати санкційний тиск на російську федерацію, яка розраховує послабити економічні обмеження.

«З огляду на те, як падають прибутки у того ж «Лукойла», видобуток нафти, продаж нафтопродуктів, росіяни втрачають все більше коштів із кожним роком і хочуть цього уникнути. Дуже важливим у цьому контексті є рішення Єврокомісії, що вирішила перевіряти всі судна на наявність страховки, не лише коли вони прямують у порти ЄС, а просто пропливають протоки. Сподіваємося, що механізм перевірки страховок буде розроблено. Наша позиція полягає в тому, що судна з «липовими» страховками мають підпадати під санкції», — сказала народна депутатка.

Вона додала, що ще один важливий напрямок роботи — протидія російській пропаганді, зокрема на рівні Європейського Союзу.

«Ідеться не лише про санкції проти державних російських телеканалів, а й проти тих, хто організовує ботоферми, агентів впливу в країнах ЄС. Кілька днів тому до санкцій проти державних медіа рф приєдналася Швейцарія. Навіть ця нейтральна країна розуміє, яка загроза йде від росії. Окремо варто говорити про правила гри для великих платформ, бо саме в соцмережах багато пропаганди й дезінформації. Digital services act — це перший крок, його треба посилювати, особливо, коли йдеться про втручання у вибори. Це хвилює усіх парламентаріїв, адже це частина гібридної війни проти західного світу», — підсумувала політикиня.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.