Юлія Свириденко наголосила, що документ є історичним, оскільки вперше визначає довгострокове стратегічне економічне партнерство між Україною та США.
«Фонд створюється на паритетних умовах 50/50 і буде інвестувати виключно у проєкти на території України. Жодних згадок про борги, лише інвестиції у майбутнє», — підкреслила вона.
Окремо було наголошено, що Україна зберігає повну власність над надрами та ліцензіями, а імплементаційні угоди, які зараз готуються, не можуть виходити за межі ратифікованої Угоди.
Зі свого боку заступник міністра економіки Тарас Качка зауважив, що погоджений з США документ передбачає прозору структуру, юридично збалансовану та підтриману всіма парламентськими комітетами. «Ми шукали механізм, який задовольнить інтереси обох сторін. І, як показало голосування, ми його знайшли», — зазначив він.
Заступник міністра також підкреслив, що робота над угодою тривала в інтенсивному форматі 24/7 із середини березня, і той факт, що документ було ратифіковано 338 голосами без жодного «проти» або «утримався», засвідчує високий рівень довіри до запропонованої моделі. «Це результат прозорого діалогу з парламентськими комітетами і свідчення того, що Україна й США обрали юридично чітку і взаємно прийнятну форму співпраці», — сказав він.
Фонд має безстроковий характер дії та, за словами Тараса Качки, дасть можливість реалізовувати «найбільш масштабні довгострокові проєкти, зорієнтовані на відбудову та розвиток України».
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.