Напередодні Дня пам’яті та перемоги над нацизмом, який вшановується 8 травня, Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко відвідав славетну 59-ту окрему штурмову бригаду безпілотних систем імені Якова Гандзюка.
До поїздки Першого віцеспікера на лінію фронту долучилися: заступник голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко, голова підкомітету з питань соціального захисту дітей, постраждалих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України з 2014 року, Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тетяна Циба, а також член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Дмитро Припутень.
«Передали «Мавіки» для боротьби з окупантами. Нехай ці пташки допомагають робити гаряче нечисті на нашій землі», — зазначив Перший віцеспікер.
Олександр Корнієнко також відзначив захисників і захисниць України грамотами Верховної Ради — за вагомий особистий внесок у справу захисту державного суверенітету і територіальної цілісності, мужність і відвагу, проявлені під час виконання військового обов’язку в умовах збройної агресії російської федерації, а також за високий професіоналізм.
«Дякуємо за боротьбу, за захист, за стійкість. Сьогодні, коли ми згадуємо жертв Другої світової, ми згадуємо і жертв сучасної російсько-української війни. Тоді наші батьки, дідусі та бабусі прагнули зупинити війни на Землі. І зараз ми продовжуємо боротися за справедливий мир та так само хочемо не допустити знову повторення жахливих трагедій: зупинити агресора, не дати йому жодної можливості і нікому більше — прийти зі зброєю до чужої домівки», — зазначив він.
Разом із колегами Олександр Корнієнко поспілкувався з командиром та військовослужбовцями бригади, дізнався про актуальні потреби, стан справ і необхідні дії, спрямовані на посилення спроможностей бригади.
«Будемо реалізовувати — зокрема в законодавчому полі. Передамо інформацію й міжнародним партнерам: посилення військової допомоги, підтримка української армії, надання систем ППО», — зауважив Перший віцеспікер.
За його словами, головне в цій справі — підтримці українських воїнів на фронті — це відсутність зволікань. Захисники не можуть чекати, адже від цього залежать життя і безпека українських територій. «Бог з нами. Правда з нами. Козацький хоробрий дух — у кожному та кожній. Слава Україні!» — резюмував Перший заступник Голови Верховної Ради.
Олександр Корнієнко закликав українців допомагати своїм друзям і підрозділам, підтримувати, донатити, робити все можливе в тилу, аби бійці на передовій були впевнені, забезпечені й могли далі стримувати страшний натиск ворога.
Заступник голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко зазначив, що принцип «хто не на фронті, той для фронту» повинен бути єдиним для всієї країни. «Адже наші захисники і захисниці сьогодні не просто тримають території, а тримають нашу незалежність, свободу та захищають кожного з нас. Слава Україні!», — сказав він.
Голова підкомітету з питань соціального захисту дітей, постраждалих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України з 2014 року Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Тетяна Циба висловила вдячність кожному, хто захищає Україну та чекає на своїх рідних.
«Ми знаходимося зараз у знаковому місці. Це місце сили і місце болю водночас. Дякую всім, хто нас захищає. Дякую всім, хто чекає. Всім бажаю дочекатися своїх», — сказала Тетяна Циба.
Член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Дмитро Припутень приєднався до слів вдячності на адресу військовослужбовців 59-ї бригади. Від імені Комітету він подякував бійцям за те, що з перших днів повномасштабної війни вони боронили найважчі ділянки фронту.
Парламентарії Верховної Ради продовжують підтримувати українських захисників та захисниць не лише через законодавчу діяльність, а й безпосередньою участю — передаючи допомогу, дослухаючись до потреб і посилюючи міжнародну підтримку української армії.