Це рішення стало черговим кроком у реалізації державної політики щодо збереження цінних екосистем України та їх біорізноманіття.

Водно-болотне угіддя «Гирло річки Прип’ять» розташоване в Чорнобильській зоні відчуження в межах Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Його загальна площа – 22 034 гектари. Надання цьому унікальному об’єкту міжнародного природоохоронного статусу підкреслює його важливість як середовища існування численних видів водоплавних птахів та цінної екосистеми в цілому.

Надання статусу водно-болотного угіддя міжнародного значення «Гирлу річки Прип’ять» – це визнання його унікальної екологічної цінності на глобальному рівні. Ця територія попри складну та трагічну історію стала важливим осередком біорізноманіття.

Наступним кроком стане подання відповідної номінації для водно-болотного угіддя «Гирло річки Прип’ять» до Секретаріату Рамсарської конвенції для прийняття остаточного рішення на міжнародному рівні.

Н сьогодні в Україні налічується 50 водно-болотних угідь міжнародного значення, загальна площа яких сягає 930 тисяч гектарів. Попри значні виклики, спричинені збройною агресією російської федерації, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України продовжує роботу з розширення мережі природоохоронних територій та посилення їхнього захисту.

За матеріалами Київської ОВА.

Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?

Підписуйтеся на

фейсбук-сторінку «Голосу України»,

де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію.