Цей сервіс робить міський простір набагато доступнішим для багатьох. Він допоможе визначити місцезнаходження, відобразить перелік зупинок у радіусі 500 метрів. Навігатор доведе вас до зупинки, сповістить про найближчі рейси, попередить заздалегідь про закінчення маршруту.
Серед ініціаторів такої безбарʼєрної послуги Анатолій Сасса – людина, котра не просто знає про бар'єри, а щодня долає їх разом із незрячою дружиною. 56-річний чоловік має залишковий зір ще з дитинства. Подружжя переїхало до Сум у 2014 році із Краматорська. На новому місці їм довелося стикнутися із труднощами непристосованої до потреб людей з інвалідністю транспортної інфраструктури. Та саме це стало поштовхом до дій.
Нині пан Анатолій очолює громадську організацію «Ініціативи Слобожанщини». Чоловік активно працює, щоб зробити громаду безбар’єрною для кожного. Він є заступником голови Ради безбар’єрності при Сумській обласній військові адміністрації, а також представником від громадськості у Раді безбар’єрності при виконавчому комітеті Сумської міської ради.
У відповідь на виклики для обласного центру було розроблено застосунок для людей із порушеннями зору, який використовує зручне озвучування інформації на екрані. Таким чином Суми стали першим обласним центром України, де запрацювала платформа Sumy GPS Inclusive. А згодом до ініціативи почали долучатися й інші регіони.
Застосунок безплатний, доступний у Play Маркет, і ним може скористатися будь-хто, хто потребує зручної навігації.
За матеріалами Сумської ОВА.
Хочете першими знати про зміни та оновлення в законодавстві?
Хочете з перших уст дізнаватися про роботу Верховної Ради та окремих депутатів?
Підписуйтеся на
фейсбук-сторінку «Голосу України»,
де ми розміщуємо найактуальнішу офіційну інформацію.