Однак для припинення війни необхідний більший економічний тиск, зокрема відмова ЄС від російського скрапленого газу та введення обмежень проти атомної галузі, які дають бюджету рф величезні кошти.
Про це заявив народний депутат, член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк.
«Європейський Союз та США почали вводити санкції проти росії з 2014 року після анексії Криму, але, як ми бачимо, це не зупинило повномасштабну агресію в 2022 році. З 2022-го по сьогодні Євросоюз уже запровадив 17 пакетів санкцій, проте досі рф має величезні фінансові ресурси, щоб інвестувати їх у ВПК та воювати проти мирного українського населення. На мою думку, санкції треба посилювати», — зазначив політик.
Він наголосив, що всі вже запроваджені економічні обмеження не примусили рф погодитися навіть на тридцятиденне перемир’я.
«росія не хоче миру, вона хоче окупувати Україну. Тож Європейському Союзу варто відмовитися від російського скрапленого газу, який ЄС досі купує, що дає змогу рф заробляти величезні кошти. Газ можна купувати у норвежців, які дуже багато допомагають Україні. Крім того, і американці, і європейці досі не запровадили обмеження проти російської атомної галузі, зокрема компанії «росатом». Тиск на ці галузі буде відчутний для бюджету росії», — наголосив народний депутат.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.