Допомагає у цьому також місцева влада. Обласні військові адміністрації Хмельницької, Тернопільської і Чернівецької областей видали розпорядження про заборону відвідування лісів населенням у період високої пожежної небезпеки.
За словами очільника філії Василя Гончара, у лісництвах Подільської філії ретельно готувалися до пожежонебезпечного періоду. Зокрема, проведені спільні навчання з підрозділами ДСНС у Чернівецькій та Хмельницькій областях. 6 червня заплановані навчання ДСНС і лісівників у Тернопільській області.
За сприяння ДП «Ліси України» проводиться доукомплектування лісопожежних станцій, пунктів накопичення пожежного інвентарю, а також облаштування пожежних водойм.
Приведені у підвищену готовність пожежні модулі, відремонтовані 13 спостережних веж. На нинішній рік заплановано звести ще три вежі для підвищення контролю за лісовими масивами.
Станом на 1 червня по філії «Подільський лісовий офіс» влаштовано 707 км мінералізованих смуг при запланованих 546 км на перше півріччя. Догляд за мінералізованими смугами проведено на 2450 км при плані 1135 км.
Значну увагу лісівники приділяють роз'яснювальній роботі серед населення: проведено 238 лекцій-бесід, опубліковано 11 заміток у пресі та інтернеті.
Пресслужба філії «Подільський лісовий офіс».