У ньому взяли участь парламентарі з багатьох країн світу, представники громадянського суспільства, експерти з питань інформаційної безпеки, а також українські та іноземні спікери.

Заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук зауважила, що російська пропаганда та втручання у демократичні процеси – це не лише проблема України. Це пряма загрозу для безпеки та стабільності демократичних суспільств Європи, зокрема через втручання у вибори.

«Окремо хочу відзначити дуже цікаву презентацію аналітиків OSINT-компанії Molfar про шкідливий вплив РПЦ в Європі. Для багатьох колег це було eye opening. Я також наголосила: Росія збільшує не лише військовий бюджет, а й фінансування державної пропаганди. Йдеться про мільйони доларів, які спрямовують на кампанії типу "Doppelgänger" – створення фейкових ЗМІ, клонів західних видань, фабрикацію новин та поширення їх через соцмережі. Навела приклад Молдови, де російське втручання у вибори вже стало реальністю. Ми не маємо допустити, щоб через маніпуляції росії кремлівські наративи проникли в країни Європи», – переконана політикиня.

У своєму виступі Євгенія Кравчук акцентувала на необхідності створення «інформаційного Рамштайну» - міжнародної координаційної платформи для обміну інформацією, ініціативами та спільними діями у сфері протидії дезінформації.

«Також нагадала, що нещодавно в Раді Європи було підписано Угоду про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Це фактично юридичний наступник Нюрнберзького трибуналу, де судили не лише воєнних злочинців, а й пропагандистів. Зокрема, головного редактора нацистської газети Der Stürmer Юліуса Штрайхера, який через медіа фактично закликав до геноциду», – додала народна депутатка.

Заступниця голови Комітету переконана, що сьогодні нам так само потрібно запроваджувати персональні санкції і відповідальність проти російських пропагандистів і організаторів дезінформаційних кампаній, які, по суті, працюють на розпалювання ненависті та виправдання геноциду українців.

Українська делегація висловила вдячність всім партнерам, які вже діють у цьому напрямі. «Інформаційний фронт не менш важливий, ніж військовий. І тут ми маємо бути не менш об’єднані!» – наголосила Євгенія Кравчук.

У заході також взяли участь голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв та експертка зі стратегічних комунікацій Любов Цибульська.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України