Головування Данії важливе і для військової підтримки нашої держави та посилення санкційного тиску на рф.
Про це розповіла народна депутатка, заступниця голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.
«Зараз Данія головує в Європейському Союзі. Ця країна одним із пріоритетів бачить саме розширення, зокрема підтримує євроінтеграційний шлях України. Про це офіційно заявила прем’єр-міністерка країни Метте Федеріксен. Водночас у Данії є розуміння, що Угорщина штучно блокує переговори ЄС з Україною стосовно вступу. Тому в цьому питанні має бути тиск усіх 26 країн-членів ЄС та окремо Брюсселя на Угорщину», — зазначила політикиня.
За її словами, штучність блокування доводить і той факт, що Єврокомісія чітко висловилася: Україна готова і виконала всі умови для відкриття першого кластера.
«Ми говоримо про перший кластер тому, що це основоположний розділ, без якого не можна відкрити решту кластерів. Насправді Україна вже може відкривати розділ стосовно зовнішньої, безпекової та оборонної політики, але без першого кластера шлях далі неможливий», — наголосила народна депутатка.
Вона додала, що головування Данії в ЄС важливе не лише щодо євроінтеграції України.
«Данія важлива для нас у контексті військової підтримки. Наприклад, так звана «данська модель» офіційно визнана однією з найбільш оптимальних для України. Ідеться про те, що інша країна фінансує оборонно-промисловий комплекс України й купує зброю безпосередньо у виробників. Ще один важливий момент — це посилення санкційного тиску на рф. Данія також у цьому зацікавлена, адже фактично через Данські протоки з Балтійського моря виходять кораблі тіньового флоту росії», — сказала парламентарій.
Вона підкреслила, що одним із пріоритетів Данія називає роботу над тим, щоб усі країни ЄС відмовилися від купівлі скрапленого газу через російські термінали, і над ухваленням 18-го пакету санкцій проти рф. Також пропонується більш жорсткий підхід до страхування кораблів, щоб не було лазівок, а судна з «тіньового флоту» не отримували страховок від західних країн.
Пресслужба Апарату Верховної Ради України.