Четверта Міжнародна конференція з питань відновлення України (URC2025), що проходила в Римі, була не лише дуже успішною з огляду на потенційно залучені ресурси, а й дала можливість безпосередньо нашим громадам підписати велику кількість угод із партнерами. Конференція довела, що попри виснаження від війни Україна продовжує прогресувати й на міжнародній арені не дає забувати про себе.

Про це сказав народний депутат, заступник голови парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін.

«Наші представники районів і громад відпрацювали більш активно, ніж у попередні роки. Якщо брати до уваги такі територіальні громади, як Харківська, Львівська, Бучанська, то вони підписали велику кількість угод: десь це інвестиції, десь соціальна сфера, десь децентралізована енергетика тощо. З погляду консолідації зусиль навколо України та збереження її у світовому порядку денному ця конференція однозначно була успішною. Україна попри виснаження від війни продовжує прогресувати і на міжнародній арені не дає забувати про себе», — зазначив політик.

За його словами, створення Європейського флагманського фонду для відбудови України — це серйозний фундамент для відновлення нашої країни.

«Зараз ми говоримо безпосередньо про фундамент. Нам треба з чогось починати, щоб на початку був потужний стейкхолдер, який став би політичним локомотивом цього процесу.  Коли таким локомотивом готова ставати Європейська комісія та фактично уряд ЄС, думаю, це більш ніж достатня гарантія для того, щоб представники інших інституцій та держав-членів долучалися до цього процесу. Важливо, що ця ініціатива накладається на наші євроінтеграційні зусилля, процеси», — підкреслив народний депутат.

Він додав, що зараз партнери активно цікавляться можливістю інвестицій у соціальну сферу України, передовсім це стосується реабілітації.

«Ідеться про реабілітацію у двох вимірах: фізична реабілітація наших поранених героїв і психологічна реабілітація переважної більшості українців. Я особисто спілкувався з представниками Швеції, Франції, Великобританії. У них є великий інтерес до цієї сфери. Добре, що в окремих громадах уже є успішні кейси, і ми бачимо, як це працює. Сподіваюся, що тут будуть додаткові інвестиції», — наголосив парламентарій.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.