Узимку птахів обов’язково потрібно підгодовувати. Адже в цей час природні місця їх годівлі нерідко замітає снігом. Позбавлені можливості поповнювати жирові резерви, птахи різко втрачають вагу й гинуть від холоду.

Потрібно допомогти пернатим пережити цей важкий період, організувавши підгодівлю. Але до всього треба підходити зі знанням справи, щоб не нашкодити. Птахам так важко взимку, що будь-яка хвороба для них практично смертельна. Деякі продукти для пернатих не просто шкідливі, а взагалі згубні. Насамперед це все смажене й солоне. Також не можна давати їм прогіркле зерно, цвілі й затхлі продукти, які містять сильні токсини. Небезпечний для птахів і чорний хліб.

Чим же тоді їх годувати? Міських голубів — пшеницею або ячменем. Із круп найбільше підходить перлова, яка являє собою очищений ячмінь. Можна підсипати сизарям вівсяні пластівці.

У годівницю синицям, як і іншим комахоїдним птахам, покладіть несмажене насіння соняшника, сир середньої жирності (змішаний з білими панірувальними сухарями, щоб не злипався, а був крупинками), скоблену нежирну яловичину, дрібно порізане свіже яблуко.

А от малята-горобці більше зрадіють просу чи вареній картоплі.

Зернята соняшника — найуніверсальніший корм для зимуючих птахів. Велика кількість рослинних жирів, що міститься в цьому насінні, робить його важливим джерелом енергії в холоди.

Якщо у вашому оточенні є діти, залучіть їх до годування птахів, адже для них це чудова можливість вивчити навколишній світ, а також відмінний практичний урок милосердя. Малечі, без сумніву, сподобається побути шеф-кухарем і приготувати частування для птахів, яке потім можна розмістити в «пташиному ресторані»: у годівницях, на гілках дерев або на спеціальному столі.

Буча

Київської області.

Фотоетюд Ксенії ЗАМОЖНОЇ.