У «Парку Київська Русь» пройшов міжнародний фестиваль «Гості стародавнього Києва XV століття». Присвячений він трьом визначним датам — 1530-річчю Києва, 1150-річчю зародження держави Київська Русь та 1130-річчю проголошення Києва її столицею. У відтворенні атмосфери ХV століття взяли участь понад 500 учасників клубів історичної реконструкції з України, Росії, Білорусі, Латвії, країн Східної Європи, що підтверджує значну зацікавленість міжнародної спільноти у пізнанні своїх історичних витоків. Усі бажаючі мали змогу відвідати фотовиставки, виставки щитів і шоломів, конкурси костюмів, у яких була представлена військова і громадська середньовічна мода. У парку лунали музичні композиції тих часів, а також працював ярмарок майстрів, котрі влаштовували майстер-класи з найрізноманітніших ремесел та вистави для гостей. Але все ж таки головною подією дня був лицарський турнір.
Кореспонденду «Голосу України», під час знайомства з учасниками фестивалю, вдалося побувати в штабі головного маршала лицарського турніру, який прибув із Тули (Росія). «Я перебуваю на службі в імператора, а також є рейхсмаршалом священної Римської імперії, командиром імперських ландскнехтів, які хоробро воюють на території Європи», — розповів він. У звичайному житті, як зізнався «маршал», він Ілля Петрухін (на знімку — другий праворуч на передньому плані). Працює менеджером з продажу жіночого одягу та дрібної побутової техніки. Захоплюватися практичним вивченням історії — почав з 1994 року і порівнює своє заняття із захопленням футболом і колекціонуванням марок. Відповідаючи на запитання, скільки коштує захисне озброєння, І. Петрухін сказав, що лицарські обладунки йому обійшлися близько 15 тисяч доларів.
Відкрив фестиваль президент «Парку Київська Русь» Володимир Янченко (на знімку — третій праворуч на передньому плані). «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять великого київського народу, який в усі віки був одним із центрів світової культури, а нинішній фестиваль є цьому підтвердженням», — сказав він.
Після офіційної частини відбувся парад учасників фестивалю. Кульмінацією програми стали лицарські бої, першим з яких була «меле» — масова битва, після чого учасники продемонстрували лицарські кінні та піші поєдинки. Відвідувачі мали змогу пересвідчитись у високій майстерності володарів меча і списа: від карбування кроку в строю до схрещення клинків у боях. Також гості відчули запал справжнього штурму фортеці, в якому була задіяна облогова техніка. Підкорені мужністю й вірністю лицарів, шляхетні дами, у свою чергу, віддячили їм граційними па. Прикінцевими акордами фестивалю стали нічні битви, вогняне шоу та святковий феєрверк.
Фото автора.
Довідково
«Парк Київська Русь» — розважальний центр культури та історії Київської Русі. Мета проекту — відтворення культурного та архітектурного образу Києва V-XІІІ століть у його повному обсязі, а також створення атмосфери Київської Русі на основі наукових даних. Парк знаходиться в селі Копачів Обухівського району Київської області (34 км від Києва).