Культура / Давній Галич магнітить

Одним із п’яти об’єктів «Великого будівництва» на Прикарпатті пропонують пам’ятки національного заповідника «Давній Галич».
Одним із п’яти об’єктів «Великого будівництва» на Прикарпатті пропонують пам’ятки національного заповідника «Давній Галич».
Ініціатор створення центру «Зачарована Десна» у Чернігові — громадська організація «Голос батьків», автор ідеї — Сергій Усович.
Лиманщина пишається тим, що тут у різні часи жили і творили видатні митці.
Після вимушеної перерви на карантин у Чернігівському академічному театрі ім. Т. Г. Шевченка відбулася гучна прем’єра фарсу «Приборкання норовливого» за п’єсою відомого українського драматурга Ярослава Стельмаха «Кохання у стилі бароко».
Роман Марії Матіос «Букова земля» буде виданий уп'яте за один рік і міститиме сюрприз — QR-код.
На вихідних, 10—11 жовтня, у Франківську відбудеться фестиваль-переберія міських культур «Межа».
Нове гумористичне і творче співтовариство вирішили сформувати в Дніпрі. Для цього в рамках міської програми «Культурна столиця» стартує принципово новий креативний освітньо-гумористичний проект Comedy Academy «Тіні гумору».
«Ткацький шлях» — барвистий документальний фільм про старовинне ткацьке ремесло, його види, техніку і майстрів, які передають знання від покоління до покоління або намагаються відновити втрачене.
У Чернігові Український інститут національної пам’яті та обласний молодіжний центр представили виставку «Тріумф людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ».
Унікальну карту волинок (вони ж — жіночі бунти) на території Дніпропетровщини створили в Музеї опору Голодомору.
Понад півстоліття тому у столиці далекої Аргентини вийшла книжка про містечко Теплик. Нині видання повернулося на малу батьківщину.
Україні необхідне вдосконалення законодавства у сферах мистецтва та мистецької освіти.
Цьогорічний «Київ Музик Фест» проводиться з 26 вересня до 4 жовтня.
Етнографічну розвідку селами Здолбунівського району провело управління культури та туризму Рівненської ОДА.
У Приморську відбувся Всеукраїнський фестиваль національних співтовариств «Ми українські — We are Ukrainian».
Львівський Національний театр імені Марії Заньковецької ще з весни анонсував «довгоочікувану» (нині цей епітет іронічний) прем’єру вистави «Сатисфакція» в постановці Станіслава Мойсеєва за «Венеціанським купцем» Вільяма Шекспіра.
У рамках міжнародної співпраці Україна—Франція вперше в Житомирі відбулася літературно-мистецька панорама «Верхівнянська муза», що є складовою проекту «Бальзак-Fest».
Людмила Алфімова, виконавиця однієї із головних ролей у популярному радянському фільмі «Весілля в Малинівці», невдовзі після зйомок у тій комедії вийшла заміж за... сільського голову колгоспу з Вінниччини.
Названо лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Михайла Коцюбинського-2020.
13 вересня 1970 року з Театральної площі в Чернівцях уперше пролунала пісня «Червона рута» для багатомільйонної аудиторії телеглядачів.