Культура / Уклонилися землі Василя Стефаника

Цикл святкувань 150-річного ювілею письменника-новеліста Василя Стефаника завершився в його рідному селі Русові.
Цикл святкувань 150-річного ювілею письменника-новеліста Василя Стефаника завершився в його рідному селі Русові.
Чудового весняного дня ми з дитячою письменницею Іриною Котляревською (на знімку) говорили про її нову книжку «Дівчинка, яка вирішила стати президентом».
Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» свій 30-річний ювілей відзначив на сході України.
Цьогоріч Всесвітній день вишиванки, присвячений українській традиційній музиці та екології, відбудеться в незвичному форматі.
Всесвітній день вишиванки народився 15 років тому в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Нині вишиті сорочки в третій четвер травня одягають у понад сотні країн.
Грандіозним гала-концертом відкрилася після реставрації головна сцена Київського національного академічного театру оперети.
У Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій відкрилася фотодокументальна виставка «Імена, викреслені з афіш».
Кінематограф протягом останніх років ста лишається найдемократичнішим, себто найдоступнішим і найвпливовішим із мистецтв. І для українців також.
Інтерв'ю з істориком Сергієм Федакою.
Це відомий чернівецький кореспондент, блогер, редактор Юрій Чорней, котрий нещодавно вистрілив документальним романом, який уже викликав ажіотаж не тільки на Буковині.
У Малому Маріїнському палаці триває виставка народних художників України Анатолія Василенка, Радни Сахалтуєва та Валерія Орла.
Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» отримає новий експонат.
Втрачену пам’ятну меморіальну дошку на честь Олени Пчілки відновлять у Могилеві-Подільському на Вінниччині.
«Собор» Олеся Гончара свого часу наробив серед читаючої публіки в тодішньому комуністичному суспільстві багато галасу.
Хмельницькому монотеатру «Кут» попри всі карантинні обмеження вдалось зібрати акторів, котрі візьмуть участь у вже традиційному фестивалі моновистав «Відлуння».
Комітет із присвоєння премії імені Ігоря Свєшнікова в галузі охорони культурної спадщини краю своїм рішенням відзначив краєзнавицю, авторку книжок «Рівне у долях його мешканців» Галину Данильчук.
Амбіцію стати «Великою культурною столицею-2022» засвідчила заявка Чернігова на конкурс від Українського культурного фонду.
У рамках двох гуманітарних проектів — «Книги спеціального призначення» та «Військо читає» — бібліотеки військових частин цьогоріч отримають щонайменше 50 тисяч книжок.
Василь Пілка, колишній металург, майстер художнього гравірування на склі — єдиний у цій техніці в Україні, один із десятка таких митців у світі.