Культура / Піаністів запрошують позмагатись у Тернопіль

Тернопільський мистецький фаховий коледж імені Соломії Крушельницької відновлює відкритий конкурс піаністів «На батьківщині Василя Барвінського».
Тернопільський мистецький фаховий коледж імені Соломії Крушельницької відновлює відкритий конкурс піаністів «На батьківщині Василя Барвінського».
Свій піввіковий ювілей відзначила перша в Україні дитяча мультиплікаційна студія «Веснянка» Дніпропетровської облради з кінофондом у майже тисячу мультфільмів.
Вийшов у прокат художній фільм «Інший Франко» — про полковника Армії УНР, військового льотчика, науковця й письменника.
П’єсу оскароносного Мартіна Мак-Дона «Самотній Захід» уперше поставили на сцені запорізького міського театру-лабораторії Vie.
У Центральній міській бібліотеці ім. М. Л. Кропивницького за підтримки громадської ініціативи «Історики на day off» відбувся захід «Жива бібліотека: Юрій Котляр».
Літературно-художній журнал «Світло спілкування» презентували у Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича.
Олег Дробоцький з Тернопільщини мріяв навчатись у художній академії. Хист до малювання виявився у ньому рано.
У селі Великі Сорочинці однойменної громади відзначили 160-ліття з дня народження видатного земляка — поета, драматурга, перекладача, подвижника української справи Володимира Самійленка.
Херсонці привезли до Києва виставу під такою назвою і неабияк розчулили публіку.
Популяризація історії Австрійської спадщини, що дуже схожа із українською – з такою метою на Дніпропетровщині провели конкурс «Австрійська листівка».
Якщо хтось має сумніви в існуванні «Глобуса Чорного моря», їх розвіють діти Миколаєва та Одеси, які витворили такий.
У Теофіполі ніколи не було свого професійного театру.
Внутрішній туризм стає не лише відпочинком, а й способом пізнання національної культури, історії: згідно з дослідженнями, туристи потребують нових вражень.
Художньо-документальний фільм «Перший код» (продюсер Владислав Савченко, режисер Артур Лерман) вийшов у всеукраїнський прокат наприкінці минулого року.
Важливо, що українські обряди пошановані незалежно від того, де ми живемо і звідки ми, адже народна культура дуже важлива для самоідентифікації як нації.
У плеяді наших літераторів «Розстріляного відродження» ім’я Василя Еллана-Блакитного стоїть дещо окремо.
Нещодавно виповнилося 25 років відомому не тільки на Житомирщині та в Україні, а й за кордоном польському аматорському камерному хору імені Юліуша Зарембського.
Парадоксально, але факт — українську народну художницю родом із Полтавщини Ганну Собачко-Шостак визнають у світі, нею захоплювалися на виставках у Парижі, Берліні та Нью-Йорку, але мало знають на Батьківщині.