Екологія / Інформаційну блокаду все ж було прорвано!

Якою побачив на власні очі катастрофу один із безпосередніх свідків її руйнівної сили.
Якою побачив на власні очі катастрофу один із безпосередніх свідків її руйнівної сили.
Присвоїти училищу ім’я Героя України Миколи Ващука, одного з шести пожежників, які першими ліквідовували вогонь на ЧАЕС, — з такою пропозицією звертаються через газету «Голос України» члени Вінницької міської організації «Союз Чорнобиль Україна».
Ініціатори проекту в Україні вважають: нормативи радіоактивності харчових продуктів надто ліберальні.
Погляд юних жителів Кривого Рогу Дніпропетровської області на Чорнобильську трагедію, яка зруйнувала чи назавжди змінила життя українців, відображає кожна з більш як ста робіт вихованців 18 художніх шкіл, презентованих у міському виставковому залі.
35 років минуло з дня страшної трагедії, і березове насіннячко, яке в той чорний рік розліталося по спустошеній зоні, нині перетворилося на дорослі берези.
Уночі 26 квітня 1986 р. вибухнув ректор Чорнобильської атомної електростанції, поклавши початок однієї з найстрашніших ядерних катастроф в історії людства.
Одеська облрада вимагає від уряду розв’язати проблему забруднення нечистотами з Молдови найбільшого прісноводного озера України.
Дністровський каньйон — велика принада для науковців, краєзнавців і туристів.
На Веселівському родовищі глиняних руд, розташованому в межах Кіровоградської області, радіаційний фон майже втричі перевищує норму, повідомило «Суспільне: Кропивницький» з посиланням на управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради.
Співробітники Національного природного парку «Білобережжя Святослава», що в Миколаївській області, розпочали комплекс робіт на території Кінбурнської коси з виконання біотехнічних та природоохоронних заходів.
У міжсезоння, що настало, в Дніпрі помітно зросла кількість сміття та стихійних звалищ.
Загрозливий для здоров’я людей спадок отримала від радянського минулого Єрківська об’єднана територіальна громада, що на Черкащині: 240 тонн непридатних до використання хімічних речовин, зокрема пестицидів.
Спеціальний буклет «Помічник рибалки» розробив Житомирський рибоохоронний патруль для проведення роз’яснювальної роботи серед населення.
За минулий рік у лісах Житомирщини зросло поголів’я практично всіх видів мисливської фауни.
Донеччина долучається до екологічного проекту «Озеленення планети», в рамках якого планується висадити мільйон дерев за один день у 100 країнах.
За останні роки у Львівській області популяція зубрів у гірській зоні зросла утричі, а в рівнинній — у п’ять разів.
Хоч і кажуть, що рідкісних тварин забагато не буває, але саме через це складається тривожна ситуація на острові Джарилгач у Чорному морі.
Життя не раз показувало: часом люди з провінції можуть знаходити несподіване розв’язання надважливої проблеми.
14 грудня — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Невблаганно спливає час. Але не старіє пам’ять. Не оминула чорнобильська біда й Малинщину. Тут мешкають ліквідатори, інваліди-чорнобильці, які були свідками справжнього пекла, допомагали його приборкувати, рятуючи людські життя...