Фінанси / Олексій Леонов: Завдяки податковим змінам тільки за грудень цього року сектор оборони отримає додаткові 8 млрд грн

З 1 грудня в Україні набула чинності частина норм закону про підвищення податків.
З 1 грудня в Україні набула чинності частина норм закону про підвищення податків.
Верховною Радою України законопроєкт про Державний бюджет України на 2025 рік (реєстр. № 12000 від 09.11.2024).
«Серед фінальних правок Комітету з питань бюджету
Завдяки митниці минулого року до державного бюджету було перераховано 460 млрд грн, а це майже 28% усіх податкових надходжень.
Комітет з питань економічного розвитку у рамках парламентського контролю постійно здійснює моніторинг за надходженням коштів до Державного бюджету України від приватизації державного майна.
Голосування за Держбюджет у другому читанні та в цілому планується провести наприкінці листопада.
Сьогодні парламент перебуває в бюджетному процесі і подає правки до держбюджету на 2025 рік.
20 вересня 2024 року відбулося представлення законопроєкту про Державний бюджет України на 2025 рік (реєстр. № 12000 від 14.09.2024).
Верховна Рада України 19 вересня 2024 року прийняла у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про Рахункову палату» та деяких інших законодавчих актів України, реєстр. № 10044-д.
Податковий комітет рекомендував прийняти низку законопроєктів.
Ухвалений у першому читанні законопроєкт №11416-д передбачає запровадження надзвичайно лояльного пакета збільшення податків, який відрізняється від більш жорсткого варіанту, запропонованого урядом влітку.
Комітет Верховної Ради України з питань бюджету розглянув проєкт закону про внесення змін до Закону України «Про Рахункову палату» та деяких інших законодавчих актів України (реєстр. № 10044-д).
Кабінет Міністрів України затвердив проєкт Державного бюджету на 2025 рік.
13 вересня голова Комітет з питань бюджету Верховної Ради України Роксолана Підласа подала поправку про додаткове скорочення видатків на 628 мільйонів гривень у бюджеті України на 2024 рік.
Обмежені можливості державного бюджету та недостатнє застосування інструментів довгострокових контрактів для виробників зброї є серйозними перешкодами для збільшення виробництва українськими компаніями.
Від ухвалення цього законопроєкту залежить, наскільки ми зможемо вже з вересня покривати всі необхідні витрати на сферу безпеки й оборони.
Оборонні видатки в сумі 495 млрд грн, які пропонується додати в 2024 році, — це те, від чого не можна відмовитися, адже це зарплати військовослужбовців, винагороди за «бойові», закупівля та ремонт техніки.
Одним із ключових завдань Верховної Ради України є затвердження Державного бюджету України.
Комітет з питань бюджету інформує про основні підсумки своєї роботи в період одинадцятої сесії Верховної Ради України.
Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики під час засідання підтримав два євроінтеграційні законопроєкти