Історія / У кулуарах можна побачити унікальне Євангеліє

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник презентував у кулуарах Верховної Ради України експозицію «Києво-Печерська Лавра. Святиня України».
Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник презентував у кулуарах Верховної Ради України експозицію «Києво-Печерська Лавра. Святиня України».
До 105-х роковин смерті. Історія життя відомого українського археолога-самоука чеського походження Вікентія (Чеслава) Хвойки (1850—1914).
Операція «Захід»: у жовтні 1947-го комуністичний режим вислав з Буковини 613 сімей (1627 осіб) до Казахстану і Сибіру.
З нагоди 950-ліття Антонієвих печер у залі засідань міської ради відбулося спецпогашення конверта та марки, випущених «Укрпоштою» з нагоди ювілею.
До 950-річчя визначної пам’ятки — Антонієвих печер.
У Національному заповіднику «Софія Київська» розпочалася Міжнародна науково-практична конференція «Софійські читання».
У Національному музеї історії України у Другій світовій війні відкрилась виставка «Україна. Незакінчена війна...»
1 вересня у Луцьку на Меморіальному комплексі «Вічна Слава» відбулися панахида та покладання квітів з нагоди 80-ї річниці від дня початку Другої світової війни.
1 вересня 80 років тому о 4:45 ранку з пострілів німецького броненосця «Шлезвіг-Гольштейн» по Вестерплатте, півострову в Гданську, розпочалася Друга світова війна.
У Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» відкрилася фотодокументальна виставка «Скривавлена нива».
У київському видавництві Tempora вийшла книга херсонського краєзнавеця та геральдиста Олексія Паталаха «Станиці над Бугом».
Представники династії Симиренків були потужним двигуном української економіки, сприяли економічному розвитку, зокрема Придніпров’я і півдня України.
Історично та етнічно Стародубщина — частина Чернігово-Сіверської землі.
Первинні документи українських архівів засвідчують: втрати під час Голодомору справді становлять щонайменше сім мільйонів.
Про життя Василя Чміля, який був стрільцем сотні УПА та воював на фронті.
До 90-річчя від дня народження Олександра Нагорного в Державному архіві Кіровоградської області підготовлено виставку архівних документів та матеріалів під назвою «Був архівістом за покликанням».
У Києві ще збереглося чимало історичних будівель, до створення яких доклав свої знання, ідеї, талант і смак наш земляк архітектор Павло Альошин.
31 травня виповнюється 100 років від дня народження видатного вченого-медієвіста Леоніда Єфремовича Махновця.
Як в Україні відбувається встановлення історичної пам’яті часів Другої світової війни.
Про життя та діяльність Симона Петлюри.