Зокрема, на зустрічі йшлось про інтеграцію вітчизняного біометану на ринки європейських країн та врегулювання існуючих викликів на досвіді перших здійснених експортних операцій українського біометану. Ключову увагу було приділено особливостям перших тестових партій експорту біометану, які були здійснені на початку лютого 2025 року, та пропозиціям щодо подальшого вдосконалення відповідних механізмів, а також спільним крокам щодо набуття українськими виробниками всіх необхідних інструментів. 

«Реалізація українського біометану на європейських ринках – це не тільки важлива складова енергетичної євроінтеграції України, але й посилення енергетичної безпеки Європи шляхом внеску України для виконання RePowerEU стратегії збільшення виробництва біометану до 2030 року, стимул залучення нових інвестицій для збільшення вітчизняного виробництва. Ми відкриті до діалогу і зацікавлені у досягненні відповідних рішень якнайшвидше», – зазначив Микола Колісник.

Учасники обговорили вдосконалення нормативно–правової бази для спрощення та гармонізації всіх процедур, поглиблення співпраці з європейськими партнерами та країнами-учасниками. 

Нагадаємо: нещодавно між Україною та Європейським Союзом відбулося перше трубопровідне постачання біометану. Експорт здійснив український виробник біометану.

Меморандум про стратегічне партнерство України та ЄС у сферах біометану, водню та інших синтетичних газів було підписано у лютому 2023 року.

За матеріалами Міністерства енергетики України.