Підписання відбулось 17 лютого в Абу–Дабі за участі Президента України Володимира Зеленського. Відповідний документ з боку України підписала Перша віцепрем’єр–міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко, з боку ОАЕ – Міністр з питань міжнародної  торгівлі Тані бін Ахмед Аль Зеюді. Це перша в історії України угода з країнами Перської затоки. 

Угода передбачає вільну торгівлю між Україною та ОАЕ та лібералізацію доступу до ринків товарів для обох країн. Українські товари отримають повний доступ до ринку ОАЕ для 96,6 % товарних ліній. 

«Це історична подія, адже йдеться про першу угоду у найбільш економічно просунутому регіоні Близького Сходу. Вона охоплює не лише ОАЕ, але загалом регіони Затоки. Це не просто угода між двома країнами, це вихід на глобальний ринок, адже ОАЕ є важливим економічним, торгівельним та фінансовим хабом на Близькому Сході. Реалізація Угоди, яка охоплює фактично всю товарну номенклатуру двосторонньої торгівлі, дозволить збільшити виробництво та експорт української продукції завдяки зняттю тарифних бар’єрів у торгівлі між двома країнами», – наголосила Юлія Свириденко.

Очікується зростання українського експорту у ключових секторах: металургія, харчова промисловість, зокрема борошномельне виробництво та виробництво олії. Також прогнозується зростання експорту металів та рослинної олії.

За словами Юлії Свириденко, Угода взаємовигідна для обох держав. 

Сторони домовились про створення Ради з інвестицій Україна–ОАЕ, яка сприятиме збільшенню капіталовкладень та усуненню бар’єрів для бізнесу. Також буде засновано Комітет з питань малого і середнього бізнесу, що забезпечить підтримку підприємців через навчання та консультування.

ОАЕ зняли для України обмеження на частку іноземного капіталу у 49 %, що дозволить підприємцям реєструвати компанії з іноземним капіталом до 70 %. У вільних економічних зонах українські компанії зможуть володіти бізнесом на 100 %, що є важливим кроком для розвитку українського бізнесу в цьому регіоні.

Угода відкриває нові можливості для цифрової торгівлі: скасовано мита на цифрову та електронну передачу даних, включаючи електронний контент. Закріплено зобов’язання щодо цифрових платежів, захисту персональних даних і створення прозорих правил для бізнесу, що розвиває цифрову економіку та транскордонну торгівлю.

«Поглиблення співпраці у торгівлі, інвестиціях, технологічних інноваціях та інфраструктурі стане потужним стимулом для економіки України та посилення політичних зв’язків», – підсумувала Юлія Свириденко.

За матеріалами Міністерства економіки України.