Документальна банерна виставка Українського інституту національної пам’яті «Стерті з лиця Землі» вкотре нагадує про жахливі руйнування і смерті, які несе Україні держава-терорист рф, а також про стійкість українців у боротьбі за свободу. Саме тому вона викликає інтерес у різних країнах.
Протягом трьох місяців, від 26 квітня до 20 липня 2025 року, за підтримки Посольства України у Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії виставка «Стерті з лиця Землі» буде доступною для відвідувачів галереї M Shed у британському місті Брістоль.
Ініціатором цієї акції виступила засновниця організації Ukraine Aid and Welfare Антоніна Гребенюк, а допоміг з координаційними питаннями голова правління Вільям Мод-Роксбі. Обоє вони активісти української громади в Брістолі.
На знімку: Антоніна Гребенюк на відкритті виставки.
Фото: news.bristol.gov.uk
«Стерті з лиця Землі» вперше відкрилася у мерії Брістоля 23 серпня 2024 року в рамках відзначення Дня Незалежності України.
Згодом, 23 лютого 2025 року, до третіх роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну виставка була представлена в галереї The Galleries. Серед присутніх на відкритті виставки був мер Брістоля, який виголосив слова підтримки українцям та високо оцінив стійкість країни, яка так мужньо відстоює свою незалежність.
А на початку квітня виставка «Стерті з лиця Землі» протягом двох тижнів була представлена на огляд в Культурно-освітньому центрі (KuB) у німецькому місті Бад-Ольдесло. Її зініціювали українці з Донеччини, які з початком повномасштабного вторгнення опинилися в цій країні. Тепер їхня справа честі – розповідати про свій край і злочини російської армії. Оскільки виставка розповідає про населені пункти Донеччини, Луганщини, Слобожанщини і Півдня України, перетворені росіянами на купу каміння: Попасна, Соледар, Вугледар, Бахмут, Мар’їнка, Долина, Богородичне та інші. Крім фото міст і сіл до і після вторгнення на банерах розміщені QR-коди, які відсилають до відео зруйнованих населених пунктів, що дає можливість більш повно оцінити масштаби руйнувань.
Раніше виставка експонувалася в різних містах Польщі, Німеччини, Іспанії, Хорватії та Болгарії. Тепер до цього списку додалися Брістоль та Бад-Ольдесло.
Тепер виставка експонуватиметься протягом трьох місяців у Брістолі, щоб ширша аудиторія могла її побачити.
Завантажити виставку різними мовами можна за посиланням: https://www.uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/vystavky-sterti-z-lycya-zemli
За матеріалами Українського інституту національної пам'яті.