«Паралельно з оновленням змісту освіти МОН працює над створенням сучасних освітніх просторів. Музей математики має стати одним із важливих осередків STEM–освіти. Для вчителів природничих дисциплін – це простір, де можна обмінюватися досвідом і вдосконалювати свої навички. Для учнів – місце, де через інтерактивні експонати можна розвивати логічне мислення, долати освітні втрати та вивчати математику для життя», – зазначив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
У музеї представлено вісім захопливих зон, кожна з яких дає змогу зануритися у світ математики через інтерактивні експонати:
1. «Математика і повсякдення» – дізнайтеся, як математика застосовується у спорті, інженерії та технологіях. Наприклад, ви зможете покататися на сноуборді, одночасно вивчити або повторити тему кутів і зрозуміти, як вони впливають на ваші рухи.
2. «Тесеракт» – потрапите в центр діаграми Вороного й досліджуйте незвичайні геометричні фігури, що оточують нас у житті.
3. «Маятники та вимірювання» – експериментуйте з часом, простором і рухом. Досліджуйте математичні закономірності у будові та русі людського тіла, розглядайте математичні основи мистецтва та спостерігайте магію маятників у дії.
4. «Геометрія та механізми» – взаємодійте з різними механізмами, шестернями та лінзами, експериментуйте з комбінаціями цифр для відкриття «сейфів» і досліджуйте наукові перетворення функцій.
5. «Форми і формули» – простір, де математичні рівняння оживають і стають формами реального світу.
6. «Простір креативності» – лабораторія для створення моделей літаків, ракет та складних конструкцій, де ваша фантазія буде єдиною межею.
7. «Простір кмітливості» – понад 30 логічних головоломок для тренування критичного мислення.
8. «Зали для занять» – спеціально облаштовані простори для уроків, майстер–класів та воркшопів.
«Розвиток STEM–освіти – наш пріоритет. Саме цей напрям формує майбутніх інженерів, науковців та інноваторів, які розвиватимуть економіку України. Музей математики має стати одним з інструментів підтримки цього процесу: зацікавлювати учнів точними науками та допомагати їм здобувати потрібні навички», – зазначив перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець.
«Кубоїд» – це інтерактивний простір, де кожен знайде щось для себе.
Особливо корисним музей буде для школярів. Вони зможуть на практиці зрозуміти складні математичні поняття, заповнити прогалини у знаннях, а також розвивати критичне мислення, логіку та просторову уяву.
А для вчителів «Кубоїд» відкриє нові можливості професійного розвитку – навчальні курси, тренінги, сучасні інтерактивні методики. У спеціально облаштованих залах педагоги можуть проводити уроки, майстер–класи та воркшопи для класів або груп.
«Кубоїд» розташований у Києві за адресою: ВДНГ, павільйон № 3. Графік роботи: вівторок–п’ятниця: 10:00–20:00, субота й неділя: 09:00–21:00.
Детальніше про музей і квитки – за посиланням.
У Музеї математики можна проводити повноцінні навчальні заняття для класів і учнівських груп – достатньо забронювати шкільні квитки на сайті mathmuseum.com.ua. Завдяки цьому можливість відвідати музей матимуть діти з різних куточків України.
Простір реалізовано Національним центром «Мала академія наук України» – провідними експертами в позашкільній освіті. Мала академія наук має статус центру наукової освіти ІІ категорії під егідою ЮНЕСКО, а також досвід створення першого в Україні Музею науки, що стало підґрунтям в реалізації проєкту.
Робота над музеєм розпочалася ще у 2021 році на виконання Указу Президента України, яким 2020/2021 навчальний рік було оголошено Роком математичної освіти. Попри повномасштабне вторгнення, проєкт вдалося реалізувати, завдяки підтримці міжнародних партнерів.
Проєкт створено Національним центром «Мала академія наук України» та Міністерством освіти і науки України за підтримки ЮНІСЕФ, Theirworld та Dovgiy Family Office, GoGlobal.
За матеріалами Міністерства освіти і науки України.
Фото: НЦ «МАНУ».