Такий масив даних дозволяє аналітикам Служби зайнятості слідкувати за трендами на ринку праці, робити висновки та підвищувати ефективність роботи організації.

Загалом затребувані професії поділяються на чотири великі категорії:

– для працівників сфери торгівлі та надання послуг,

– для кваліфікованих робітників,

– для професіоналів та фахівців,

– для некваліфікованих робітників.

Якщо говорити про працівників сфери обслуговування та надання послуг, то найчастіше йдеться про продавців, адміністраторів, кухарів, торгових представників, баристів та офіціантів. Великий попит за цими професіями зумовлений плинністю кадрів.

У категорії кваліфікованих робітників найбільш затребувані: водії, слюсарі, комплектувальники, швачки та електрики.

У категорії професіоналів та фахівців із вищою освітою найбільший попит на бухгалтерів, інженерів, лікарів, технологів, вчителів та економістів. Бізнесу складно знайти людей таких професій, тому що для навчання або перенавчання потрібні гроші та час.

Серед некваліфікованих робітників найпопулярніші запити на: вантажників, прибиральників, комірників та підсобних працівників. У цій категорії основна причина браку кадрів — відносно невисока заробітна плата.

Якщо говорити про категорії в цілому, то найбільш дефіцитними є представники другої та третьої груп (тобто кваліфіковані робітники та професіонали).

За матеріалами Державної служби зайнятості.