Лоти були представлені у Полтавській, Сумській, Житомирській, Харківській областях та вперше на Чернігівщині. Загальна площа представлених земель – 510,9 гектарів.

Кількість пропозицій від учасників – 86. Середня вартість суборенди за 1 гектар – 16 851 грн. Підвищення вартості усіх земельних ділянок відбулося у 6 разів.

Найвищу конкуренцію – до 15 учасників – зафіксовано на торгах у Чернігівській області. Одна з найпривабливіших ділянок площею 182,2 га зібрала 13 учасників. У результаті її стартова ціна зросла у 7,4 рази – до 3,7 млн грн. Вартість одного гектара сягнула 20 524 грн.

«Ці результати підтверджують: прозорі онлайн–аукціони – ефективний інструмент для залучення надходжень до бюджету та раціонального використання державної землі. Попереду нові аукціони, нові можливості і ще більше вигідних пропозицій для аграріїв», – зауважив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль.

Нагадаємо, що за підсумками півріччя з 1 жовтня 2024 року у системі «Prozorro.Продажі» проведено 506 онлайн–аукціонів суборенди державних сільськогосподарських земель загальною площею 35 235 гектарів у 17 областях України. За результатами 271 – укладено договори суборенди на земельні ділянки площею 20 521 га. 584,9 млн грн з урахуванням ПДВ сплачено за право користування державними сільськогосподарськими землями в межах проєкту «Земельний банк». 

Ознайомитись з пропозиціями та взяти участь в торгах можна за посиланням

Більше про проєкт – на сайті «Земельний банк»

Довідково. Впровадження Земельного банку – результат спільної роботи Фонду державного майна з Міністерством економіки, Міністерством аграрної політики та продовольства України, Міністерством юстиції України.

За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.