Захід відбувся за участю представників урядів, міжнародних організацій, дипломатичних місій, експертів, митців та активістів. Конференція зосереджена на майбутньому демократії в Європі та діалогу для зміцнення демократичних цінностей у сучасному світі.

Анастасія Бондар у своєму онлайн виступі підкреслила, що Україна активно захищає культурну спадщину та ідентичність в умовах війни з росією із залученням механізмів міжнародного права. 

Зокрема, для захисту культурної спадщини низка об’єктів включені до міжнародних списків під посиленим захистом ЮНЕСКО, створені спеціалізовані підрозділи ЗСУ. 

«Зафіксовані численні грубі порушення міжнародного гуманітарного права, зокрема Гаазької конвенції 1954 року. Розуміючи масштаби злочинів, ми не тільки документуємо порушення, але й ініціюємо зміни, аби зміцнити міжнародно-правовий захист культурної спадщини», – зазначила заступниця Міністра.

Анастасія Бондар підкреслила важливість координації міжнародної підтримки у зміцненні правового захисту культурних цінностей та залучення фахівців, які займаються відновленням зруйнованої спадщини. 

Учасники Європейської конференції з демократії та прав людини 2025 року обговорили роль урядових та місцевих ініціатив у відновленні України, важливість міжнародної співпраці та правових зусиль для забезпечення стабільності й демократії. Окрему увагу було приділено ролі мистецтва у захисті демократії та свободі вираження, а також майбутньому співробітництва ООН і Ради Європи для підтримки демократії і стабільності в Європі.

За матеріалами Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.