Профтех є учасником проєкту Fast Track System, який реалізується Міністерством освіти і науки України та компанією PADECO за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA). У межах проєкту профтех отримав сучасне обладнання Panasonic – теплові насоси та кондиціонери – на загальну суму 4,5 млн грн. Це дає змогу навчати фахівців на новітній техніці.
Уже з 2026 року розпочинається підготовка за новою спеціальністю – майстер систем кондиціонування повітря. Це важливий крок у подоланні дефіциту кваліфікованих кадрів у галузі. Відкриття такої майстерні – яскравий приклад успішної співпраці між закладами освіти, міжнародними партнерами та бізнесом.
Нині в коледжі навчаються приблизно 400 студентів за такими професіями: опоряджувальник будівельний; монтажник гіпсокартонних конструкцій; слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; оператор з обробки інформації та програмного забезпечення; електрозварник ручного зварювання; монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; електромонтажник вторинних ланцюгів; слюсар-електрик з ремонту електроустаткування; зварник.
Робітничі професії є базою для економіки України, особливо в період відбудови. Наше завдання – створити умови, за яких молодь робитиме вибір на користь профтеху. А це неможливо без зміни середовища, простору, обладнання та змісту.
Важливо: мотивація обирати спеціальності в профтесі має йти не лише від запиту ринку праці, а й від розуміння учнями того, що вони можуть повноцінно реалізуватися та побудувати успішну кар’єру.
У церемонії відкриття взяли участь: міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме, заступник міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Дмитро Завгородній, головний представник JICA в Україні Хідекі Мацунага, керівник напряму професійного кондиціонування компанії Panasonic Віталій Поплавський та директор закладу Ігор Хоменко.
Дякуємо партнерам!
За матеріалами Міністерства освіти і науки України.
Фото: Віталія Жигалко.