Це навчальний відеокурс з п’яти серій про те, як створювати офіційні тексти, які легко читати, розуміти та довіряти їм. У ньому показано, як спростити документи, оголошення та інструкції без втрати змісту. Курс призначений для державних службовців та буде корисним для всіх, хто працює з текстами, документами чи спілкується з людьми.

«Цей проєкт – не тільки освітній продукт. Це крок до нової якості державної комунікації, де офіційне слово стає зрозумілим, доступним і людяним. І тому простота – це не про спрощення змісту, а про повагу до читача і саме на це спрямовано наш спільний курс. Особливо під час війни, критично важливим є те, що новини і будь-які інші офіційні повідомлення були викладені простою і зрозумілою мовою», – сказав заступник Міністра культури та стратегічних комунікацій з питань європейської інтеграції Андрій Наджос.

Освітній серіал створено ПРООН в межах проєкту «Протимінна діяльність в Україні» за підтримки уряду Республіки Корея з ініціативи Міністерства культури та стратегічних комунікацій України в співпраці з Міністерством цифрової трансформації України для платформи Дія.Освіта.

«Цього року Україна вперше відзначає Національний тиждень. Проста мова – це не спрощення змісту, а прояв поваги й мистецтва донесення важливих сенсів доступно й зрозуміло для кожного. Це ще й про велику майстерність, якої нам потрібно всім навчатися», – зазначила радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна.

В. о. постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс підкреслив, що проста мова важлива для всіх верств населення – як для дітей, так і для дорослих. Вона має бути зрозумілою незалежно від віку чи соціального статусу, адже доступність офіційної інформації – це не лише про зручність, а про рівність можливостей для всіх громадян. Окремо він підкреслив, що онлайн-курс із простої мови є частиною ширших реформ у напрямку безбар’єрності, але буде ефективним лише за умови широкого залучення громадян.

Нагадаємо, проста мова – це не «спрощення для простих», це продуманий стиль, у якому одне речення дорівнює одна думка, немає абревіатур і складних слів, а все логічно структуровано. Щоб така комунікація стала нормою, Кабінет Міністрів України затвердив Розпорядження №1046-р, яке рекомендує органам влади подавати інформацію у доступний і зрозумілий спосіб. 

Національний тиждень безбар'єрності – це ініціатива Першої леді України Олени Зеленської, спрямована на те, щоб зробити публічні послуги та інформацію доступнішими для всіх.

За матеріалами Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.
Фото: Укрінформ.