Протягом двох днів до навчання приєдналися понад 470 учасників з 23 областей України та міста Києва. Заступниця Міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк виступила на завершальній зустрічі курсу.
«Уряд втілює реформу управління публічними інвестиціями. Реформа складна та всеосяжна, яка змінює підходи до формування портфеля публічних інвестицій як на місцевому, так і національному рівні. Однак слід її створити і на регіональному рівні.
«Модель п’яти кейсів» — міжнародний стандарт, який активно використовується урядом Великої Британії та іншими країнами світу, які її прийняли. Цей підхід лежить в основі підготовки та оцінки публічних інвестиційних проєктів. Він передбачає здійснення стратегічного, економічного, комерційного, фінансового та управлінського обґрунтування проєктів та, відповідно, подальшу їх оцінку. Саме з його використанням громади зможуть якісніше готувати свої проєкти», – зазначила Марина Денисюк.
Тренінг відбувся в рамках програми «Green Cities, Infrastructure and Energy Programme», яка впроваджується Міністерством закордонних справ та розвитку Великої Британії, за підтримки Національного агентства інфраструктури та трансформації послуг Великої Британії та PwC в Україні. Під час тренінгу учасники та учасниці ознайомились, як методологія може застосовуватись при підготовці попередніх техніко-економічних обґрунтувань для українських інфраструктурних проєктів і програм, враховуючи нові зміни та вимоги, запроваджені в Україні в рамках реформи управління публічними інвестиціями.
98 % опитаних зазначили, що планують у майбутньому бути залученими до роботи з попередніми або повними техніко-економічних обґрунтуваннями (ТЕО) для інфраструктурних чи публічних інвестиційних проєктів.
Тренінг є першим етапом у рамках ширшої 5-денної тренінгової програми, яка включає базовий та практичний рівні, яка вже понад рік реалізується в Україні.
Нагадаємо: нещодавно розпочала роботу окрема професійна спільнота фахівців та фахівчинь з методології «Модель п’яти кейсів» в Україні. Спільнота має об’єднати випускників тренінгової програми з розробки бізнес-кейсів для інфраструктурних проєктів. На меті – обмін досвідом між учасниками та учасницями, поширення міжнародних та українських практик роботи з бізнес-кейсами проєктів.
За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.