Загалом в угоді закладено залучення 200 млн євро грантових коштів на реконструкцію та відновлення критично важливої інфраструктури, зокрема 44 млн євро – на проєкти в сфері гуманітарного розмінування.
«Я вдячна французьким партнерам за підтримку з відновлення критично важливої інфраструктури. В межах угоди ми маємо загалом 19 проєктів у різних секторах – охороні здоров’я, енергетиці, інфраструктурі. В розрізі розмінування ми отримаємо шість сучасних безпілотних систем ROCUS загальною вартістю майже 15 мільйонів євро. Це важливий крок до повернення безпеки на деокуповані території», – сказала Перша віцепрем’єр-міністерка України - Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Фінансує закупівлю систем розмінування уряд Франції.
ROCUS – це роботизований комплекс для очищення територій від вибухонебезпечних предметів. Така система дозволяє дистанційно виявляти, ідентифікувати та знешкоджувати міни й інші загрози, значно знижуючи ризик для саперів.
Системи розмінування ROCUS створені на основі наземної безпілотної платформи THeMIS і дообладнані інструментами для очищення маршрутів. Роботи допомагатимуть розміновувати українські землі саперам Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
«Ми пишаємося тим, що продовжуємо підтримувати Україну через контракт з CNIM Systèmes Industriels. THeMIS довели свою універсальність та надійність у різних ситуаціях в Україні та інших країнах. Наше постійне партнерство з CNIM Systèmes Industriels є свідченням міцності європейського оборонного співробітництва та дозволяє постачати необхідні сили і засоби в Україну», – сказав генеральний директор Milrem Robotics Кулдар Веерсі.
Загалом Україна матиме 13 безпілотних систем розмінування ROCUS – сім таких машин партнери нам передали у 2022 році.
За матеріалами Міністерства економіки України.