Упродовж п’яти днів 27 лідерок з 18 громадських організацій та 9 молодіжних центрів з усієї України глибше опановували, як підтримувати молодь, що пережила вимушене переміщення, втрату дому або життя в окупації.

У фокусі – доступ до освіти для дітей і молоді з тимчасово окупованих територій, виклики вимушеного переміщення за кордон. А головне – як будувати молодіжну роботу, яка допомагає зростати попри біль.

Разом із заступницею начальника управління з питань молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України Наталією Рудницькою та координаторкою програми «Молодіжний працівник» у «Всеукраїнському молодіжному центрі» Оксаною Сірою учасниці обговорили, як оновити національну програму підготовки молодіжних працівників відповідно до принципів чутливості до травм.

Цей підхід – про зміну культури молодіжної політики. Щоб кожна і кожен, хто працює з молоддю, міг бачити глибше, слухати уважніше та підтримувати ефективніше. Українська молодь – сильна. Але сила потребує турботи. І ми будуємо цю турботу – через професійність, емпатію та системні рішення.

Захід організовано Радою Європи у співпраці з Міністерством молоді та спорту України. Програму «Підхід, інформований про травму» започаткували у межах проєкту «Молодь за демократію в Україні: Фаза ІІІ» у 2024 році як відповідь на запит ключових партнерів по всій Україні. Відтоді її тренерами та тренерками стали 24 фахівці та фахівчині з 13 регіонів України. 

За матеріалами Міністерства молоді та спорту України.