Попри те, що останні роки головними завданнями Служби зайнятості є навчання та перенавчання українців, щоб ті могти знаходити роботу за кращими вакансіями, підтримка людей, які прагнуть займатися власним бізнесом, компенсаційні програми роботодавцям та багато інших, виплати допомоги по безробіттю залишаються однією із форм підтримки осіб, що втратили роботу.
Нагадаємо, що зараз максимальний розмір допомоги по безробіттю складає від 3,6 до 8 тисяч гривень.
Мінімальну суму станом на кінець травня отримали майже 1,2 тисячі безробітних, максимальну – майже 11 тисяч.
Найчастіше виплати допомоги Служби зайнятості отримували люди, які втратили роботу у Дніпропетровській області – майже 4 тисячі, у Харківській – 2,6 тисячі та Полтавській – 2,5 тисячі.
Найменше безробітних, яким були передбачені подібні виплати, з реєстрацією у Херсонській області – 380 людей та у Закарпатській – трохи більше 800 шукачів роботи.
Станом на кінець квітня кількість осіб, які отримували допомогу по безробіттю, становила більше 41 тисячі, на кінець березня – 42 тисячі, на кінець лютого та січня – по 45 тисяч. Тобто, за півроку кількість отримувачів такої допомоги скоротилася.
Щоб отримувати виплати, потрібно отримати статус безробітного. Це можна зробити онлайн, якщо зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua та за допомогою електронного підпису чи BankID або в електронному кабінеті шукача роботи на вебсайті Державної служби зайнятості за допомогою електронного підпису (на десктопі або у мобільному застосунку Служби – з мобільного). Також це можливо зробити, якщо підготувати необхідні для реєстрації документи та завітати у зручний для обслуговування центр зайнятості. Обмеження терміну реєстрації після звільнення немає.
Після отримання статусу безробітного, виплата призначається вже на наступний день. Первинне нарахування проводять після першого відвідування центру зайнятості з моменту реєстрації статусу безробітного. Кожного 10, 20 та останнього дня місяця відомості передаються до Держказначейства. Після цього, впродовж наступних 5 днів кошти надходять на банківський рахунок.
За матеріалами Державної служби зайнятості.