21 червня в Києві завершився нідерландсько-український благодійний марш «Місія Київ», присвячений підтримці українських ветеранів та ветеранок. Його учасники пройшли 2 600 кілометрів, щоб зібрати 130 тисяч євро на медичну допомогу, реабілітацію та психологічну підтримку для українських військових та їхніх родин.
Марш стартував 1 червня в Гаазі. Четверо нідерландських військовослужбовців, зокрема ініціатор маршу – морський піхотинець Робін Імторн, разом із чотирма українськими ветеранами подолали 2 000 км до польсько-українського кордону.
А вже 14 червня естафету підхопили троє українських ветеранів, які рушили від кордону до Києва:
• Юрій Цинтилевич – ветеран, служив з 2014 року, захищав Луганський аеропорт. Учасник міжнародних забігів у складі ветеранської збірної.
• Олександр Мірошниченко – ветеран, марафонець, тренер з бігу. Засновник бігового клубу в «Міцні 300».
• Ігор Романюк – ветеран, координатор ветеранських реабілітаційних кемпів ГО «ДОЛАДУ».
За сім днів вони подолали ще 600 кілометрів, перетнувши Волинську, Рівненську та Житомирську області. На маршруті їх зустрічали місцеві мешканці, ветерани й ветеранки та рідні загиблих (померлих) Героїв. Хтось просто обіймав та дякував, а хтось – приєднувався до маршу на кілька кілометрів.
Фінішувавши в парку Шевченка у Києві, ветерани-учасники пройшли символічний останній кілометр – до Майдану Незалежності, де вшанували пам’яті загиблих Героїв.
Всі кошти, зібрані маршем Україною, будуть спрямовані на психосоціальну реабілітацію ветеранів у проєкті DoLadu Mental Health. Кошти, зібрані маршем Європою з Гааги до кордону з Україною будуть спрямовані на: CAT турнікети, медичні евакуації (лікування та реабілітація українських ветеранів у Нідерландах), підвищення обізнаності про ПТСР та психологічну підтримку українців із ПТСР.
Місія реалізується Netherlands for Ukraine Foundation (NL4UA) і ГО «ДОЛАДУ», за підтримки Міністерства оборони Нідерландів та Міністерства у справах ветеранів України.
За матеріалами Міністерства у справах ветеранів України.