«Обговорили розширення співпраці, спираючись на значний досвід партнерства. Нагадаю, ЄІБ працює в Україні з 2007 року, а після повномасштабного вторгнення надав понад 2 млрд євро на нагальні потреби та відновлення критичної інфраструктури. В фокусі сьогоднішнього діалогу – конкретні фінансові рішення для агросектору», – повідомив Міністр.
Віталій Коваль зазначив, що ключові напрями співпраці – це доступ до нових програм Банку та розвиток агропереробки і експорту.
«Обговорили можливості для України в рамках нової програми Банку обсягом 3 млрд євро для підтримки сільського господарства. Наші пріоритети, зокрема, підтримка малих та середніх фермерів, особливо на прифронтових територіях, і впровадження «зелених» інвестицій, повністю збігаються з фокусом програми», – зазначив Віталій Коваль.
Міністр також наголосив на потребі в інвестиціях у будівництво овочесховищ, відновлення зрошувальних систем, модернізацію переробних підприємств та розширення експорту на ринки країн, що не є членами ЄС.
«Вдячний колегам за глибоке розуміння наших потреб і готовність працювати над конкретними проєктами. Наша мета – не просто отримати підтримку, а залучити довгострокові інвестиції, що перетворять український агросектор на високотехнологічну та стійку галузь. Кожен такий крок наближає нас до мети», – підкреслив Віталій Коваль.
За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.