Головну увагу у своєму виступі він приділив темі імплементації до українського законодавства актів права ЄС в енергетичній сфері.

«Незважаючи на виклики воєнного часу, ми досягли значного прогресу в гармонізації української правової бази із законодавством ЄС, керуючись Угодою про асоціацію, зобов’язаннями в рамках Договору про Енергетичне Співтовариство та нашою відданістю політиці кліматичній нейтральності», – наголосив Роман Андарак.

Також повідомив, що минулого тижня Міністерство енергетики у складі української делегації взяло участь в офіційному скринінгу українського законодавства на відповідність праву Європейського Союзу у сфері енергетики з Європейською комісією, зокрема з імплементації acquis ЄС за главами 15 «Енергетика» та 21 «Транс’європейські мережі», та очікує на успішне відкриття переговорного кластеру після двосторонньої зустрічі.

Роман Андарак зазначив, що Україна вже провела низку системних реформ на ринках газу та електроенергії на основі європейської моделі.

Він також акцентував, що Україна має значний потенціал у біометановій галузі і цього року вже здійснила перший експорт біометану до ЄС. Крім того, триває підготовка до підключення українського оператора газотранспортної системи до бази даних ЄС та тривають переговори щодо взаємного визнання гарантій походження для відновлюваних джерел енергії.

Заступник міністра зауважив, що, попри військові ризики та економічні обмеження, спричинені російською агресією, Україна твердо стоїть на шляху до безпечного та кліматично нейтрального енергетичного майбутнього та планує повністю синхронізувати своє законодавство з європейським до кінця 2027 року. 

Він також подякував партнерам за підтримку енергетичних реформ в Україні та відзначив, що без їхньої допомоги прогрес у цій галузі був би неможливим.

За матеріалами Міністерства енергетики України.