Розробник документа – Міністерство розвитку громад та територій України.

Мета програми – знизити енергоспоживання у житловому фонді щонайменше на 30 % завдяки термомодернізації будівель. Це дозволить скоротити викиди парникових газів, зменшити витрати домогосподарств на комунальні послуги та підвищити енергетичну незалежність України.

За різними оцінками, у понад 80 % житлових будівель відсутнє належне утеплення, а середній рівень споживання енергії є у 2–3 рази вищим, ніж у країнах ЄС. Програма передбачає поетапну підтримку заходів з термомодернізації – від встановлення індивідуальних теплових пунктів до комплексного утеплення будівель.

Ключовими завданнями програми визначено:

• підвищення енергоефективності будівель, особливо в багатоквартирному секторі;

• розвиток механізмів фінансової підтримки власників житла, ОСББ та громад;

• стимулювання виробництва матеріалів і технологій для утеплення;

• створення умов для залучення інвестицій і кредитних ресурсів, зокрема міжнародних партнерів;

• створення умов для розвитку професійної підготовки кадрів у сфері енергоефективності.

«Термомодернізація – це не лише про економію ресурсів, а про інвестиції у майбутнє наших громад і енергетичну стійкість держави. Затверджена державна програма стане дорожньою картою, яка дозволить масштабувати модернізацію будівель по всій країні та забезпечити українцям комфортні умови проживання», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України-Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олексій Кулеба.

Програма також забезпечує виконання Україною зобов’язань перед Європейським Союзом. Зокрема Україна має забезпечувати щорічне зниження споживання енергії у житлових будівлях та будівлях загального користування. Йдеться про необхідність досягати економії енергії, еквівалентної щорічному підвищенню енергоефективності не менш як 1 % загальної площі таких будівель. 

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.