В ньому взяли участь науковці з чорноморських країн (Болгарії, Румунії, Грузії, Туреччини та України), запрошені експерти з Італії та Іспанії, а також представники Секретаріату ГКРС. Україну на заході представляв старший науковий співробітник ДНУ «Інститут рибного господарства, екології моря та океанографії» Ілля Слипко.
Засідання SGSABS щороку відбуваються у контексті діяльності Чорноморської робочої групи (WGBS) Генеральної комісії з питань рибальства у Середземномор'ї (ГКРС). ГКРС є міжурядовим регіональним органом з питань рибного господарства, компетенцію якого з 2014-го року було розширено на регіон Чорного моря. З 2015-го року Україна долучилась і на нинішній час є співпрацюючою стороною (країною, яка підтримує та співпрацює, але не є членом відповідної Угоди) ГКРС. Проте українські науковці беруть активну участь у заходах ГКРС, разом з колегами з інших чорноморських країн (окрім росії).
На підставі висновків SGSABS Чорноморська робоча група готує рекомендації стосовно збереження запасів та регулювання рибальства у Чорному морі. Ці рекомендації розглядаються та затверджуються на щорічних сесіях Комісії ГКРС, після попереднього обговорення в Науковому комітеті.
Станом на сьогодні, SGSABS дійшла висновків, що найбільше заходів для зменшення надмірного промислового навантаження та відновлення запасів потребують акула-катран, ставрида, рапана. По інших видах явних ознак надмірного навантаження не спостерігається.
Вже наступного тижня результати засідання SGSABS обговорюватимуться Чорноморською робочою групою у м. Констанца, Румунія.
За матеріалами Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.