На Херсонщині жнива ранніх зернових «перетнули екватор». Із 450 тисяч гектарів озимої пшениці, озимого та ярого ячменю (а це 67 відсотків площ) уже зібрали понад 1 мільйон 470 тисяч тонн зерна. Результати надихають: за даними Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації, врожайність зернових сягає в середньому 33 центнерів з гектара. А це на 4—5 центнерів більше, ніж торік.

Звісно, не обійшлося без втрат внаслідок червневих злив із буревіями, але вони компенсувалися щедрішою віддачею гектарів завдяки тій самій волозі як довгоочікуваному подарунку з небес. Тому і врожай, за прогнозами експертів, очікується більший: у 2018-му вал сягнув за 1,9 мільйона тонн, а цьогоріч має перевищити два мільйони тонн, каже заступник директора департаменту Андрій Нєдєлько. Хоча оцінки дуже різняться — від 2,1 до 2,4 мільйона тонн.

Але без «ложки дьогтю в бочці меду» для аграріїв краю таки не обійшлося. На багатий ужинок зреагували перекупники, збивши ціну на озиму пшеницю до мінімуму.

— Ще наприкінці травня ціна тонни озимої пшениці сягала в еквіваленті 200 доларів. Та щойно почалося збирання врожаю, і стало зрозуміло, що на намолоти скаржитися не доводиться, як закупівельну ціну навіть на продовольче зерно третього класу моментально знизили до 140 доларів за тонну. А це — на межі собівартості, — наголошує Микола Шмигирівський, заступник директора сільгосппідприємства «Новопавлівське», що у Нижньосірогозькому районі Херсонщини. — Зрозуміло, що ділки намагаються нажитися на тих господарях, котрі вимушені частину збіжжя продавати «з коліс», заледве не з бункерів комбайна, аби мати гроші на купівлю пального і оплату праці комбайнерів.

Херсонська область.