Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту підтримати президентський законопроект про внесення змін до Закону «Про Державне бюро розслідувань» (щодо вдосконалення діяльності Державного бюро розслідувань, № 2116).

Згідно з цими змінами голова ДБР може отримати більше повноважень, зокрема звільняти без погодження своїх заступників. Представник Президента у Верховній Раді Руслан Стефанчук, який представляв цей законопроект, наголосив, що пропоновані зміни дадуть ДБР змогу працювати ефективніше.

«Уточнити повноваження директора Державного бюро розслідувань та його заступників. Унормувати процедуру притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників силового відомства. Передбачені в даному законопроекті нововведення спрямовані на вдосконалення правових основ організації ДБР», — зазначив Р. Стефанчук.

Також члени комітету рекомендували парламенту ухвалити в першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України» (№ 2148). «Проектом закону пропонується встановити кримінальну відповідальність за здійснення народним депутатом будь-яким способом голосування на засіданні парламенту замість іншого народного депутата (неособисте голосування). Таке діяння каратиметься штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», — сказав автор законопроекту, Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук.

За його словами, відповідно до статті 216 Кримінального процесуального кодексу досудове розслідування таких кримінальних правопорушень здійснюватимуть слідчі Державного бюро розслідувань.

У другому читанні та в цілому рекомендовано ухвалити законопроект «Про внесення змін до деяких законів України (щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього, та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього)».

Як зазначив представник фракції «Слуги народу» Олександр Бакумов, документ передбачає добровільний захід медичного характеру у вигляді хімічної кастрації, що буде застосовуватися до осіб, які вчинили особливо тяжкий злочин проти статевої свободи та недоторканості малолітньої чи малолітнього й страждають розладом сексуальної переваги (педофілією), після відбуття особою покарання у вигляді позбавлення волі протягом не менш як дев’ять років.

«Буде створено єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього, який має стати запобіжником для повторення таких злочинів через певну поінформованість осіб, на яких законом покладено обов’язки з виховання малолітнього (малолітньої). Буде посилено відповідальність за злочини, передбачені статтями 152, 153 КК України, вчинені щодо особи, яка не досягла чотирнадцяти років, незалежно від її добровільної згоди, особою яка раніше вчиняла такі злочини (в разі їх повторності) до довічного позбавлення волі», — зазначив він.

Вл. інф.