Досліджуючи межі козацького кладовища на Кам’янській Січі, науковці з заповідника «Хортиця» випадково натрапили на два значно стародавніші поховання. Ці об’єкти датовані орієнтовно п’ятим тисячоліттям до нашої ери (перехід від епохи міді до епохи бронзи).

Розташовувалися вони на відстані до півкілометра один від одного, майже на одній лінії від тодішнього берега Дніпра (зараз це територія Національного природного парку «Кам’янська Січ»). І являли собою правильні кола з вапнякових брил та масивною вапняковою плитою у центрі — вона могла служити для жертвоприношень. Такий камінь є поширеним у цій місцевості, тож далеко везти його потреби не було, каже завідувач сектору «Кам’янська Січ» Національного заповідника «Хортиця» Андрій Лопушинський.

— Брили, звичайно, не такі грандіозні, як у Стоунхенджі, проте вони цікаві і для дослідників, і для туристів. Відвідувачам будемо їх показувати як екскурсійні об’єкти, — запевняє Андрій Лопушинський. — А свого часу мегаліти, мабуть, служили й орієнтирами для подорожуючих Дніпром.

Херсонська область.

Фото надано Андрієм ЛОПУШИНСЬКИМ.