На знімку: жнивує ТОВ «Захід-Агро» МХП.

У Рогатинському районі жнивує ТОВ «Захід-Агро» МХП. Підприємство орендує в Івано-Франківській області майже 10 тис. га.

Молотять одразу кількома комбайнами. Зерно забирають перевантажувачі, а фури — обабіч дороги, щоб не толочити ріллю. На щойно обмолоченому полі з мішками ходять селяни, дозбируючи кукурудзу із землі. Вочевидь, ніхто й не боронить, бо десь заїхали навіть підводами. Нехай некондиційний, навіть переламаний навпіл шульок-качан — на корм живності згодиться. Одноосібники на невеликих ділянках кукурудзу також вирощують, то вже впоралися з урожаєм. А великі господарства можуть молотити і в грудні. Приморозки трохи підсушать зерно, яке зараз має високу вологість. У виграші — власники сушильних комплексів.

А от із соєю, що подекуди ще великими масивами, треба поспішати. Бо на випадок снігу втрати очевидні. На полях із цією культурою також видніється техніка. Молотять бобові й на невеликих ділянках.

Заготівельники приймають сою з поля по 8,4 тисячі гривень за тонну. Вибору селяни не мають: ділянки в полі подекуди вже зеленіють, тобто вирощене починає проростати, особливо біля лісопосадок чи у видолинках. Тим часом кондиційне насіння бобових, із високим вмістом протеїну, цьогоріч тягне на рекордні 17,5 тис. грн/т.

«Загальний ужинок цьогоріч буде не гіршим, ніж торік. Показників валу зернових та зернобобових досягнемо за рахунок кукурудзи. Її виростили на 45,9 тис. га за середньої урожайності 64 ц на круг. Є господарства, що досягають і 110 ц/га, як-от у тому ж ТОВ «Захід-Агро» МХП», — повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації Іван Андріїшин.

Івано-Франківська область.

Фото автора.