Із цих лав планують видобути для теплостанцій понад 1,6 мільйона тонн вугілля.

Як розповіли «Голосу України» у ДТЕК «Павлоградвугілля», у Першотравенському шахтоуправлінні запрацювала 176-та лава на шахті «Степова». Її довжина — 300 м, запаси вугілля — понад 570 тисяч тонн.

«Колектив дільниці планує видобувати вугілля з цієї лави протягом 10 місяців з навантаженням 2 750 тонн вугілля на добу. Тут придбали деталі для видобувного обладнання, капітально відремонтували перевантажувач і секції прохідницького комплексу», — зазначають в енергокомпанії.

У шахті «Павлоградська» довжина нової 121-ї лави становить 220 метрів, планований видобуток — не менш як дві тисячі тонн на добу. Вибій обладнано механізованим комплексом, комбайном і скребковим конвеєром. Цю очисну техніку капітально реконструювали торік і вона вже успішно відпрацювала одну лаву.

На шахті «Західно-Донбаська» Тернівського ШУ відпрацьовуватимуть новий 1041-й вибій до листопада наступного року. Сюди придбали матеріали для відновлення в умовах шахти секцій механічного кріплення, скребкового конвеєра та перевантажувача. Також виконано капітальний ремонт маслостанції та редукторів. Планується, що навантаження на нову лаву становитиме понад дві тисячі тонн вугілля на добу.

На шахті ім. Сташкова Дніпровського ШУ введено 602-гу північну лаву, невелику за запасами — лише 118 тисяч тонн вугілля.

«Для своєчасного запуску лави ми відремонтували комбайн, комплекс КД-80 і конвеєр. Колектив налаштований на безперебійне вуглевидобування», — розповів начальник дільниці Дмитро Береза.

До кінця року на цих підприємствах стануть до ладу ще три нові лави: дві в Павлоградському ШУ й одна в Тернівському.

Фото надано Тернівським ШУ.